عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کارهایی که باید زمانیکه سایتی باز نمی شود انجام دهیم

کارهایی که باید زمانیکه سایتی باز نمی شود انجام دهیم
دوشنبه 2 اسفند 1389  04:44 ب.ظممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به اینترنت کانکت هستید،اما نمی توانید سایت خاصی را باز کنید و با خطایی مثل خطای  Firefox can’t find the server at www.google.com  روبه رو می شوید.

چگونه از اینترنت کانکشن رفع اشکال کنیم؟
مرحله نخست – از کارهای ساده شروع میکنیم ،اول از همه مودم را خاموش کنید ،کامپیوتر را ری استارت کنید ،مودم را مجددا روشن کنید .کوکی ها و کش ها را از مرورگرتان پاک کنید.مشکل حل نشد؟ به مرحله بعد بروید.
مرحله دوم – به طور موقت فایروال و آنتی ویروس را غیر فعال کنید و ببندید.اگر موفق به باز کردن سایتی شدید ،برنامه های امنیتی نصب شده در کامپیوترتان باعث مشکل شده.برای رفع مشکل باید سایت مورد نظر را به قسمت trust اینترنت اکسپلورر خود اضافه کنید. برای اضافه کردن یک سایت به Trusted Zone : مسیر tools-internet option-security-trusted sitet-sites  را در اینترنت اکسپلورر طی کنید و هر سایتی را که خواستید اضافه کنید:
مرحله سوم – فایل میزبان را باز کنید.اگر محتوای آن شامل آدرس سایت خاصی است ، این سایت هیچ گاه باز نخواهد شد.فایل میزبان را از مسیر زیر می توانید بدست آورید:
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
فایل hosts را با یک ویرایشگر مانند Notepad++ باز کنید. اصلا یک کار دیگر ، همین آدرس بالا را در آدرس بار مرورگرتان وارد کنید.محتویات این فایل شامل یک سری توضیحات یا کامنت است که با # شروع می شوند ؛در این لیست تنها آدرس های محلی(لوکال یا ۱۲۷٫۰٫۰٫۱) نگهداری می شود و وجود مواردی مانند google.com در آن غیرعادی است و باعث اجازه عدم دسترسی به آن سایت می شود.وجود آدرسی دیگر ، نشاندهنده آلوده شدن سیستم شما به ویروس است و یا دسترسی غیرمجاز به سیستم شماست.
مرحله چهارم – از ریموت اسکرین کپچر استفاده کنید. به این صورت که به ابتدای آدرس سایتی که باز نمی شود aviary.com را اضافه کنید. مثلا سایتhttp://noonva.ir می شود aviary.com/http://noonva.ir به این صورت که یک کپچر از صفحه اصلی سایتی که باز نمی شود را بدست می آورید، این به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید که سایتی که می خواهید بدست آوردی داون نیست.
مرحله پنجم – کش دی ان اس را پاک کنید و پینگ کنید ودستور traceroute  را اجرا کنید تا مطمئن شوید مشکل از آی اس پی شما نیست ، برای این کار از فرمان زیر استفاده کنید،یعنی در Run تایپ کنید Cmd سپس دستورات پایین را دقیقا بنویسید:
ipconfig /flushdns
tracert www.error-website.com
ping
www.error-website.com
در دستورات بالا:خط اول تمام دیتای موجود در کَش را پاک میکند ؛ خط دوم یک مسیر یاب است مثلا نشان میدهد از زمان درخواست شما برای باز کردن یک سایت که دیتای مورد نظر از کامپیوتر شما راه می افتد تا مثلا به سایت یاهو دات کام برسد از چند مسیر و روتر عبور کرده است .خط سوم هم که فرمان پینگ است.
اگر مشکل از دی ان اس سرور بود ، آن را به Open Dns یا دی ان اس گوگل تغییر دهید. برای تغییر ، مسیر زیر را طی کنید:
به  Control panel – network connection   رفته و روی کانکشن مورد نظر راست کلیک و Properties را انتخاب کنید. از تب networking  ، قسمت  Internet Protocol – TCP/IP  را انتخاب و از قسمت پایین روی  Properties کلیک کنید.
برای استفاده از دی ان اس عمومی گوگل ،در پنجره باز شده:
در قسمت Preferred DNS Servers مقدار  ۸٫۸٫۸٫۸ را وارد
و در قسمت alternate DNS Servers مقدار ۸٫۸٫۴٫۴ را وارد کنید.
همچنین برای استفاده از open dns در پنجره باز شده:
در قسمت Preferred DNS Servers مقدار  ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲ را وارد
و در قسمت alternate DNS Servers مقدار ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۰ را وارد کنید.
مرحله ششم – اگر هیچ کدام از مراحل بالا جواب نداد، مودم را ریسیت و آن را به وضعیت پیش فرض و کارخانه ای برگردانده و مجددا با یوزر ، پسوری که آی اس پی در اختیارتان قرار داده کانفیگ کنید. برای این کار با فرو کردن یک شی نوک تیز مانند خودکار به سوراخ پشت مودم و نگه داشتن آن برای ۱۰ ثانیه ، آن را ریسیت کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها