عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ترفند‌های کــــــیبرد

ترفند‌های کــــــیبرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  04:45 ب.ظ


 
خیلی‌ها به کلیدهای Alt، Ctrl، Shift و... به چشم کلیدهای اضافه‌ای نگاه می‌کنند که گاهی به درد می‌خورد! اگر خوره‌های کامپیوتر را دیده باشید، کمتر دست به ماوس می‌برد و خیلی از عملیاتی که شما با دست بردن به ماوس انجام می‌دهید با کیبرد انجام می‌دهند. رمز کارشان استفاده مکرر از همین کلیدهای اضافه کیبرد است.
Alt:
1- کلید Alt را نگه دارید و روی فایل مورد نظر دو با کلیک (دو بار Enter را فشار بدهید) کنید. با این روش به سرعت صفحه properties باز می‌شود.
2- کلید Alt را نگه دارید و در همان حال کلید Tab را فشار بدهید. با این کار صفحه ای باز می شود که فایل‌های درحال اجرا را نشان می‌دهد و شما می توانید بین گزینه های taskbar جا به جا شوید.
3- می خواهید منو File, Edit, View و... را باز کنید. اگر دقت کنید زیر حرف اول این کلمات در اکثر برنامه‌ها مانند Internet Explorer و Firefox خط کشیده شده است. با نگه داشت Alt و فشار دادن کلید اول کلمه می توانید به منوها دسترسی داشته باشید. مثلا برای باز کردن منو file همزمان Alt+F را فشار می‌دهید.
4- اگر از Internet Explorer استفاده می‌کنید با ترکیب Alt و کلیدهای جهات دار چپ و راست می‌توانید صفحات را Forward یا Back کنید.
Ctrl+Shift+2 :

تا به حال به رعایت نیم‌فاصله دقت کرده‌اید؟به این مثال توجه کنید:
1- ایرانی می تواند.
2- ایرانی می‌تواند.
در (1) نیم فاصله رعایت نشده و در (2) رعایت شده است. برای نگارش درست لغات فارسی باید نیم‌فاصله رعایت شود. نکات نگارشی نوشتن را رعایت کنید.
Ctrl+Shift+1 :
بلدید به این صورت بنویسید:
ی‍ ، ‍ا ، ‍‍ع ، ‍‍‍غ ، ‍ح ، ‍خ ‍
با فشاردادن کلیدهای بالا هنگام تایپ کردن، اینگونه بنویسید.
Shift + J :
راســـــــــــــــــــــــــــــــــــــخــــــــــــــــــون
حتما دیده‌اید بعضی‌ها حروف را هنگام تایپ کردن می‌کشند. حرفی که می خواهید کشیده شود را تایپ کنید سپس تا جایی که می خواهید حرف کشیده شود کلیدهای Shift+j را نگه دارید.
بوق:
صدای بوق برای فشار دادن کلیدهای Num Lock و Caps Lock و Scroll Lock کمک می کند تا اگر هنگام تایپ کردن اشتباهی این کلیدها را فشار دادید زود متوجه بشوید.
در ویندوزهای 98/2000/XP/ME
از منوی Start به Control Panel بروید.بر روی آیکون Accessibility Options کلیک کنید.در پنجره باز شده گزینه Use Toggle Keys را انتخاب کنید.OK کرده و خارج شوید.
در ویندوز ویستا
از منوی Start به Control Panel بروید.در سمت چپ Control Panel گزینه Home Control Panel را انتخاب کنید.سپس بر روی گزینه Ease of Access و سپس Ease of Access Center کلیک نمایید.بر روی Make the keyboard easier to use کلیک کنید.گزینه Turn on Toggle Keys را انتخاب کنید.Save را زده و خارج شوید.
با استفاده از روش های بالا ، با هر باز زدن کلیدهای Caps Lock ، Num Lock و Scroll Lock صدای بوق از کیس شما خارج میشود.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها