عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

اهتمام ويژه به آموزش‌هاي قرآن و عترت از مهم‌ترين فعاليت‌هاست

اهتمام ويژه به آموزش‌هاي قرآن و عترت از مهم‌ترين فعاليت‌هاست
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:03 ب.ظ

رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت:
اهتمام ويژه به آموزش‌هاي قرآن و عترت از مهم‌ترين فعاليت‌هاست

خبرگزاري فارس: رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان ضمن آموزش و پژوهش، براي فعاليت‌هاي قرآني و عترت كه از مهم‌ترين برنامه‌ها است، فعاليت دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، رحيم قرباني در حاشيه اين مسابقات در جمع علاقه‌مندان قرآني شهرستاني سبزوار، اظهار داشت: اين مركز در قالب فعاليت‌هاي تبليغي و ترويجي براي زمينه‌سازي انس و الفت دانشگاهيان كشور با قرآن كريم، برنامه‌هاي مدوني را طراحي و برنامه‌ريزي كرده است كه از جمله مي‌توان به برگزاري همه ساله جشنواره قرآني ويژه اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و نيز جشنواره قرآني دانشجويان و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور اشاره كرد.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ادامه داد: براي برگزاري مرحله نهايي پانزدهمين جشنواره قرآني نيز امسال هشت دانشگاه براي ميزباني اعلام آمادگي كرده‌اند.
وي تصريح كرد: پس از بررسي‌هاي مختلف و بازديد حضوري و ارزيابي‌هاي متعدد از ظرفيت‌ها، توانمندي‌ها و امكانات اين چند دانشگاه، در نهايت با تصميم مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت به دليل انگيزه، توان بالا و ظرفيت‌هاي تخصصي قرآني دانشگاه علوم پزشكي سبزوار، برگزاري مرحله نهايي جشنواره پانزدهم در سبزوار كليد خورد.

* فرهنگ غني قرآن كريم همواره مورد توجه خواهد بود
قرباني همچنين زمينه‌سازي براي انس و الفت كاركنان و شناسايي و معرفي چهره‌هاي شاخص قرآني اعضاي هيئت علمي و اساتيد دانشگاه‌هاي علوم پزشكي با قرآن كريم را از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره عنوان كرد.
وي در ادامه توجه به اهتمام فعاليت‌هاي قرآن و عترت در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور، زمينه‌سازي براي آشنايي و انس با فرهنگ غني قرآن كريم و مكتب حيات بخش اهل‌بيت (ع) را مهم دانست و تصريح كرد: بخشي از سياست‌ها و رويكردهاي اصلي و مهم معاونت دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت، درمان و آموزشي پزشكي فرهنگ غني قرآن كريم است.
قرباني در ادامه سخنان خود به فعاليت‌ها در حوزه‌هاي آموزشي، پژوهشي، تبليغي و ترويجي، تشكيل شوراي سياست‌گذاري فعاليت‌هاي قرآني و عترت اشاره كرد و تاكيد كرد: اهتمام معاونت‌هاي آموزشي، تحقيقات و فناوري در تشكيل كارگروه‌هاي آموزشي و پژوهشي، كسب جايگاه و مسئوليت‌هاي مهم در منشور توسعه فرهنگ قرآني كشور، عهده‌دار شدن مسئوليت كميسيون آموزش عالي و پژوهش‌هاي قرآني در نظام بهداشت، سلامت كشور و ... از ديگر فعاليت‌هاي مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها