عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعاون روستايي بازوي توانمند تقويت بخش كشاورزي است

تعاون روستايي بازوي توانمند تقويت بخش كشاورزي است
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:04 ب.ظ

نائب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس:
تعاون روستايي بازوي توانمند تقويت بخش كشاورزي است

خبرگزاري فارس: نايب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس، سازمان تعاون روستايي را بازوي توانمندي در راستاي تقويت بخش كشاورزي دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، كاظم فرهمند در جمع تعاونگران روستايي استان يزد با بيان اينكه برنامه‌ريزي‌ها بايد به صورتي انجام شود كه عرضه مستقيم محصولات كشاورزي در طول سال انجام گيرد، اين كار را كمك به تقويت بنيه كشاورزان و رضايت مصرف‌كنندگان دانست.
وي خاطرنشان كرد: سازمان تعاون روستايي بازويي توانمند در راستاي تقويت بخش كشاورزي به شمار مي‌رود.
فرهمند با بيان اينكه چنانچه اين سازمان كار خريد و فروش و عرضه محصول را به عهده بگيرد، راه واسطه‌ها و دلال‌ها را خواهد بست، نتيجه اين كار را خريد محصولات كشاورزان با قيمت مناسب‌تر دانست.
وي عنوان كرد: با اين اقدام همچنين محصولات كشاورزي با قيمت كمتري به بازار عرضه مي‌شود و اين امر در حال حاضر و با توجه به اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، امري بسيار تأثيرگذار است.
نماينده مردم شهرستان‌هاي ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز در مجلس شوراي اسلامي بر لزوم تقويت بنيه سازمان تعاون روستايي تاكيد كرد و بيان داشت: دولت نيز بايد تسهيلات لازم براي خريد محصولات كشاورزي را در اختيار اين سازمان قرار دهد تا خريد، فروش و صادرات اين محصولات به خوبي به انجام برسد.
وي همچنين بر لزوم رسيدگي بيشتر به گلخانه‌ها، دامداران و مرغداران كه با اجراي طرح هدفمند سازي يارانه‌ها دچار افزايش هزينه شده‌اند نيز تاكيد كرد.
فرهمند خاطرنشان كرد: بايد در جهت تقويت بنيه مالي اين توليدكنندگان با برنامه‌ريزي بيشتري اقدام شود.
نايب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي همچنين با تأكيد بر راه‌اندازي دو كارخانه سيلو در شهرستان خاتم و ابركوه، استان يزد را داراي ظرفيت‌هاي بسياري در اين زمينه دانست و بر لزوم حل مشكلات ايجاد اين دو سيلو تأكيد كرد.
فرهمند در مورد عرصه محصولات كشاورزي در استان و شهرستان‌هاي يزد نيز با بيان اينكه نياز به ايجاد بازارچه‌هايي به همين منظور در شهرستان‌ها و مركز استان يزد احساس مي‌شود، خاطرنشان كرد: اين مهم بايد با همكاري و شراكت شهرداري‌ها و با قدرت اجرا شود.
وي همچنين در مورد مصوبه اخير مجلس در زمينه احداث سه سردخانه در استان يزد اظهار داشت: بايد از طريق سازمان جهاد كشاورزي و سازمان تعاون روستايي، مناطقي كه داراي استعداد و ظرفيت هستند، شناسايي و انتخاب شوند.
نايب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس با اشاره به مشكلات گاوداري‌هاي شيري افزود: در مورد اين مشكلات در كميسيون كشاورزي مجلس جلسه‌اي با وزير جهاد كشاورزي و بازرگاني گذاشته خواهد شد و اين موضوع مورد پيگيري قرار خواهد گرفت.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها