عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چاپ سند مكتوب آثار هنرمندان قم تجربه شيرين و موفقي بود

چاپ سند مكتوب آثار هنرمندان قم تجربه شيرين و موفقي بود
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:04 ب.ظ

عضو هيئت علمي دانشگاه كاشان:
چاپ سند مكتوب آثار هنرمندان قم تجربه شيرين و موفقي بود

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه كاشان با تاكيد بر اينكه چاپ آثار هنرمندان خدمت به آيندگان است، گفت: چاپ سند مكتوب آثار هنرمندان قم تجربه شيرين و موفقي بود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمد‌حسين رحمتي در مراسم رونمايي از سه كتاب آثار برگزيده هنرمندان تجسمي قم در جمع هنرمندان در نگارستان اشراق قم ضمن تبريك به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: اقدام موفق حوزه هنري استان در مورد چاپ اين سند مكتوب تا صدها سال ديگر ماندگار خواهد بود.
وي افزود: مسئولان فرهنگي قم در كارهاي فرهنگي، تاريخي و علمي سند و آثار جامع قوي دارند و امروز از سندي رونمايي مي‌شود كه هنر تجسمي اين شهر را براي هميشه در تاريخ به ثبت خواهد رساند.
اين استاد دانشگاه جايگاه هنر‌هاي سنتي در اين اثر را خالي دانست و گفت: نگاشتن آثار سنتي و هنر‌هاي تجسمي اين شهر كهن نيز از جمله وظايف مسئولان امر است چرا كه ثبت سنت گذشتگان به ارتقاي آيندگان كمك شاياني خواهد كرد.
عضو هيئت علمي دانشگاه كاشان ثبت تاريخ گذشتگان هنر استان را از دغدغه‌هاي خود و ديگر هنرمندان قمي بيان كرد و ابراز داشت: همه هنرمندان قمي حاضر به كمك براي رفع اين دغدغه و رشد توجه به هنر‌هاي سنتي خواهند بود.
رحمتي تصريح كرد: بي‌توجهي به هنر مي‌تواند دستاورد‌هاي مهم را به دست فراموشي سپارد و براي جلوگيري از اين اتفاق مسئولان همواره بايد از زبان و بيان رسا، گيرا و تاثيرگذار هنر براي ارتباط با مردم استفاده كنند.
وي در ادامه گفت: در كارگروه‌هاي فرهنگي كه به آسيب‌شناسي هنر پرداخته مي‌شود بايد در نظر گرفته شود كه منظر شهري قم در شأن اين شهر بزرگ نيست چرا كه عناصر منظر شهري ارتباطي با فرهنگ عمومي ندارد اما جاي اميد است با توجه به اين مسئله كتاب منظر شهري استان قم تدوين شود.
اين استاد دانشگاه همچنين بيان داشت: قم مركزيت فرهنگي دارد و هفته‌اي نزديك به يك ميليون نفر گردشگر به چشم‌انداز‌هاي اين استان توجه مي‌كنند و اگر مسئولان نيز به اين چشم‌انداز‌ه‌ها توجه ويژه كنند به نفع شهر مقدس و فرهنگ قم است.
عضو هيئت علمي دانشگاه كاشان احداث يك موسسه هنري آموزش عالي مختص هنر‌هاي تجسمي را از نيازهاي ضروري استان ذكر كرد و افزود: هنرمندان قمي همواره خوش درخشيده‌اند و شايستگي داشتن موسسه‌اي در خور شان خود در استان را دارا هستند.
رحمتي خاطرنشان كرد: اگر شهرداري‌ها فعاليت‌هاي هنري خود را افزايش دهند و هسته‌هاي فرهنگي نگارخانه‌ها به صورت محلي داير شوند، ‌اميد است استعداد‌هاي خاموش هنري اين شهر شكوفا شده و به مدارج بالاتر دست پيدا كنند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها