عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انقلاب ايران تداعي مذهب فاطمي، علوي و جعفري است

انقلاب ايران تداعي مذهب فاطمي، علوي و جعفري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:05 ب.ظ

رئيس سازمان تبليغات اسلامي آبادان:
انقلاب ايران تداعي مذهب فاطمي، علوي و جعفري است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان تبليغات اسلامي آبادان گفت: انقلاب اسلامي ايران طليعه و تداعي مذهب فاطمي، علوي و جعفري بوده كه توسط امام راحل پي‌ريزي و احيا شد.

حجت‌الاسلام سيدموسي مدني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: ميلاد پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) دو حادثه مهم تاريخ اسلام بوده كه يكي بنيانگذار دين و آئين اسلام، آورنده كتاب الهي و دستورالعمل زندگي براي مسلمانان و ديگري مؤسس مكتب شيعه است.
وي با اشاره به اينكه اسلام همان شيعه و شيعه همان اسلام است، افزود: پيامبر در زمان جاهليت و ناداني بشريت ظهور كرده و نشان دادن راه صحيح، تحولات عظيمي را در عالم ايجاد كرد.
رئيس سازمان تبليغات اسلامي آبادان با اشاره به فرمايش حضرت رسول اكرم(ص) تصريح كرد: در آن برهه زماني جاهليت بر همه جوامع عالم چه جزيرة‌العرب و چه كشورهاي ديگر حاكم و از ارزش‌هاي انساني به ندرت خبري بود.
وي اضافه كرد: جهالت و وحشي‌گري در ميان بشر رواج داشته و غير بت‌پرستي از اديان ديگر جز نامي باقي نمانده بود.
حجت‌الاسلام مدني خاطرنشان كرد: پيامبر و فرستاده خداوند در تاريكي محض درخشيد و آيين خرافه‌پرستي را محو و برده‌داري را در دنياي آن روز نابود كرد.
وي با اشاره به اينكه پيامبر اكرم(ص) انسان‌ها را به بندگي خداي مطلق فرا خواند، ادامه داد: لذا بر اساس تعابير قران دنيا تا قبل از ظهور پيامبر لبريز از خرافات و زشتي‌ها بوده كه چون غل و زنجيري بر گردن بشريت آويزان بوده است.
رئيس سازمان تبليغات اسلامي آبادان افزود: ظهور و رسالت پيامبر باعث شد انسان‌ها به سوي علم و معرفت و پيشرفت گام برداشته و تباهي و ظلمت از بين برود و انسان‌هاي سالم و پاك بر روي زمين مستولي شوند.
وي تصريح كرد: هدايت و رسالت گرچه تا قبل از ظهور پيامبر وجود داشته اما در جامعه ارزشي كه همان جامعة‌النبي بود به شكل خالصانه و معنوي در بطن جامعه بيش از گذشته رخنه كرده بود.
مدني در ادامه به شخصيت امام جعفر صادق(ع) اشاره داشت و گفت: از جمله پيروان راه راستي كه راه پيامبر را دنبال كرده و صراط مستقيم را به مردم عرضه كردند، مؤسس مكتب شيعه است.
وي با اشاره به اينكه امام جعفر صادق(ع) بناي فقه و معارف اهل بيت را مدون كرد، افزود: در آن برهه از زمان مذاهب گوناگون چون شافعي، مالكي، حنفلي و ديگر مذاهب، مرز بين حق و باطل را مشخص و مذعب جعفري و شيعه اثني‌‌عشري را تأسيس كرد.
رئيس سازمان تبليغات اسلامي آبادان اضافه كرد: با ظهور مؤسس مكتب شيعه، پرچو واقعي اسلام در سراسر عالم به احتزاز درآمده و تا ظهور امام عصر(عج) بر فراز دنيا برافراشته باقي مي‌ماند.
وي با اشاره به برنامه‌هاي در نظر گرفته شده براي اين ايام خجسته، تصريح كرد: به همين منظور در شهر و روستا‌هاي آبادان در حسينيه ثارالله مراسن جشن و سرور برپا و همچنين از دو قاري بين‌المللي در محفل بزرگ قراني دعوت به‌عمل آورده‌ايم.
حجت‌الاسلام مدني در پايان اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران طليعه و تداعي مذهب فاطمي، علوي و جعفري بوده كه توسط امام راحل پي‌ريزي و احيا شد.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها