عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مقررات و قوانين اقتصادي ‌ثبات داشته باشد

مقررات و قوانين اقتصادي ‌ثبات داشته باشد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:07 ب.ظ

نماينده مردم شيراز در مجلس‌:
مقررات و قوانين اقتصادي ‌ثبات داشته باشد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم شيراز در مجلس‌ گفت: براي شكوفايي اقتصادي در كشور بايد مقررات و قوانين اقتصادي هم از ثبات لازم برخوردار بوده و داراي شفافيت و انسجام باشند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، جعفر قادري ‌در جمع تعدادي از فعالان اقتصادي، بازرگانان و تجار فارس با اشاره به حركت‌هاي انجام گرفته در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: بعد از انقلاب حركت‌هاي انجام شده در تمام زمينه‌ها بود و در شرايط كنوني شاهد پيشرفت‌هاي سريع در عرصه‌هاي مختلف هستيم و در ابعاد اقتصادي و سرمايه‌گذاري‌هاي بخش غير‌دولتي جايگاه ويژه‌اي پيدا كرده‌ايم.
نماينده شيراز در خانه ملت با بيان اين كه بازرگانان و تجار نقش مهمي در تحولات جامعه بر عهده دارند، افزود: امروزه سرمايه‌گذاران و تجار و بازرگانان حرف‌هايي براي گفتن دارند و تجارت، اقتصاد، صادرات و توليد در جامعه با پيشرفت چشمگيري همراه است كه در آينده آثار گسترده‌تري در تمام زمينه‌ها پيش روي ملت گسترده مي‌شود.
نايب رئيس كميسيون اصل 44 مجلس با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبري در اجراي دقيق اين قانون گفت: اصل 44 قانون اساسي پيشگيري از انحصارگرايي و تقويت بخش خصوصي را مدنظر دارد و موجب تحول اقتصادي عظيمي در كشور مي‌شود چراكه موجب شتاب بخشيدن به رشد اقتصاد ملي و گسترش مالكيت در سطح عموم مردم به منظور تأمين عدالت اجتماعي، افزايش رقابت‌پذيري در اقتصاد ملي شده ‌و با اين اقدام بايد بار مالي و مديريتي دولت را در تصدي‌گري فعاليت‌هاي اقتصادي كاهش يابد.
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس در مورد مزيت‌ها و امكان استفاده از تسهيلات صندوق توسعه ملي توسط سرمايه‌گذاران و فعالان بخش خصوصي نيز بيان داشت: در برنامه پنجم توسعه كشور صندوق توسعه ملي تأسيس و راه‌اندازي شد كه سالي حداقل 15 ميليارد دلار تسهيلات به اين صندوق تزريق مي‌شود كه تنها در اختيار سرمايه‌گذاران و فعالان بخش خصوصي قرار مي‌گيرد و دولت هيچ دخل و تصرفي در اين صندوق ندارد.
قادري هدف از واگذاري سهام عدالت به مردم را تقويت اقتصاد ملي و مشاركت مردم در سرمايه‌گذاري دانست و ابراز داشت: با پرداخت و واگذاري سهام عدالت به شش دهك جامعه حدود 42 هزار ميليارد تومان سهام عدالت در اختيار افراد قرار گرفت كه با راه‌اندازي و فعال شدن شركت‌هاي تعاوني و سرمايه‌گذاري در استان‌ها امكان جذب و مديريت اين سهام وجود دارد و بايد در راستاي تقويت اقتصاد ملي و تشويق مردم نسبت به سرمايه‌گذاري در واحدهاي توليدي و فرهنگ مصرف بومي‌گرايي تقويت شود.
استاد دانشگاه شيراز از اعلام آمادگي بانك‌ها و شركت‌هاي چيني در فاينانس طرح‌ها و پروژه‌هاي كشور خبر داد و تصريح كرد: دولت، بانك‌ها و شركت‌هاي چيني آمادگي خود را براي انجام فاينانس و مشاركت در سرمايه‌گذاري طرح‌ها و پروژه‌هاي بزرگ صنعتي و نفتي و گازي كشور اعلام كرده و حاضرند حداقل دو برابر ميزان سپرده‌گذاري‌هاي ايران در بانك‌هاي چيني تسهيلات پرداخت كنند.
نماينده اصولگراي مجلس هشتم از اصلاح قوانين و بر طرف كردن موانع و محدوديت‌هاي قبلي نيز سخن گفت و افزود: با اصلاح قوانين شرايط براي انتشار و فروش اوراق مشاركت ارزي و ريالي توسط بخش خصوصي و دولتي فراهم شده و علاوه بر آن امكان جذب سرمايه از طريق بورس نيز مهيا شده است.
وي تأسيس صندوق‌هاي توسعه سرمايه‌گذاري، قانون حمايت از توليد و عرضه مسكن، قانون حمايت از احيا و بازسازي بافت‌هاي فرسوده، قانون تأسيس تعاوني‌هاي توسعه و عمراني شهرستاني و قانون توسعه ابزارهاي مالي از ديگر مواردي برشمرد كه به تصويب رسيده‌اند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها