عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آزادراه شيراز ـ اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد

آزادراه شيراز ـ اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:08 ب.ظ

‌ارديبهشت ماه سال 90؛
آزادراه شيراز ـ اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد

خبرگزاري فارس: معاون عمراني و برنامه‌ريزي استاندار فارس از افتتاح آزادراه شيراز ـ اصفهان به طول 210 كيلومتر در ارديبهشت ماه سال آينده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، عبدالله حسيني در جمع فرمانداران و جمعي از كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي اين استان اظهار داشت: در حال حاضر زيرسازي قسمتي از مسير بزرگراه شيراز ـ اصفهان به طول هفت كيلومتر در حال انجام است كه در صورت حل مشكلات معارضان و تملك اين مسير آزاد و افتتاح مي‌شود.
وي با ابراز اميدواري از بهره‌برداري كامل آزادراه شيراز ـ اصفهان در ارديبهشت ماه سال آينده در شيراز گفت: با راه‌اندازي خطوط مسير اين آزادراه 135 كيلومتر از طول اصلي اين مسير كوتاه مي‌شود.
اين مقام مسئول با اشاره به احداث مسير موازي در كنار اين مسير به طول 344 كيلومتر افزود: صرفه‌جويي و كاهش هزينه حمل و نقل و سوخت تا 136 ميليون ليتر، كاهش تلفات جاده‌اي و آمار كشته‌شدگان و مجروحان ناشي از تصادفات، كاهش آلودگي‌هاي صوتي از جمله مزاياي اين طرح است.
حسيني اعتبار برآورد شده براي اين آزادراه را تاكنون 7 ميليارد و 360 هزار ريال عنوان كرد و بيان داشت: طبق پيش‌بيني‌هاي انجام گرفته جمع صرفه‌جويي‌هاي اقتصادي اين مسير در كاهش هزينه‌هاي جاري بيش از 7 ميليارد ريال و در 15 سال ديگر بيش از 79 ميليارد ريال است.
وي اضافه كرد: آزادراه شيراز ـ اصفهان به صورت چهار بانده و سطح آسفالت 137 ميليون متر مكعب در حال ساخت است.
معاون عمراني و برنامه‌ريزي استاندار فارس با بيان اينكه آزادراه شيراز ـ اصفهان از جمله پروژه‌هاي بزرگ ملي است، تصريح كرد: هرگونه ناهماهنگي و عدم همكاري در اجراي اين پروژه موجب توقف و كندي در آن مي‌شود و در آينده‌اي نزديك به سرنوشت راه‌آهن شيراز ـ اصفهان گرفتار مي‌شويم.
حسيني با بيان اينكه همدلي و همكاري مديران كل در پيشرفت اين مسير از اهميت قابل توجهي برخوردار است افزود: هر چند در جلسه امروز مشكلات و آگاهي دستگاه‌هاي اجرايي در روند ادامه اين مسير از سوي كارشناسان مطرح و راهكارهايي براي حل آنها ارائه شد اما تمام مديران بايد همدوش با ديگر مسئولان اين استان در اجراي اتمام اين پروژه قدم بردارند.
وي با انتقاد از عدم حضور برخي از مسئولان در اين جلسه اضافه كرد: عدم حضور هر يك از مديران در جلسات بعدي به معناي سلب همكاري بوده و از ورود معاونان آنان در جلسه خودداري مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها