عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مستندات مربوط به نجات كوهنوردان تبريزي موجود است

مستندات مربوط به نجات كوهنوردان تبريزي موجود است
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:08 ب.ظ

هلال احمر استان آذربايجان شرقي:
مستندات مربوط به نجات كوهنوردان تبريزي موجود است

خبرگزاري فارس: هلال احمر استان آذربايجان شرقي در اعتراض به ادعاهاي رئيس هئيت كوهنوردي استان مبني بر نجات كوهنوردان تبريزي كذب است، گفت: مستندات مربوط به نجات تيم كوهنوردي كبريت‌سازي توسط امداد و نجات كوهستان موجود است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز روابط عمومي و ارتباطات مردمي جمعيت هلال احمر استان آذربايجان شرقي، در اين باره اعلام كرده است: با كمال ناباوري خبري را به نقل از رئيس هئيت كوهنوردي استان آذربايجان شرقي در بعضي از خبرگزار‌ي‌ها و روزنامه‌ها مبني بر «نجات كوهنوردان تبريزي كذب است» مشاهده كرديم كه با عنايت به اينكه ساحت بي‌رياي امدادگري و دامن پاك فرشتگان نجات بسي والاتر از اين لكه‌هاي نارواست و حلاوت و شيريني نجات جان انسان‌ها هرگز با اين موضعگيري‌هاي ناصواب در كام امدادگران به تلخي نمي‌گرايد، با وجود ميل باطني، براي تنوير افكار عمومي و جلوگيري از تضعيف روحيه امدادگري در جامعه و نجات‌گران خدوم ناگزير به ارسال جوابيه شديم.
در ادامه اين جوابيه تصريح شده است: جمعيت هلال احمر بر حسب وظايف ذاتي خويش و با پايبندي بر اين امر كه زندگي انسان‌ها در مواقع حادثه به لحظات طلايي بستگي دارد، خود را ملزم به رساندن به موقع به محل حادثه و انجام عمليات امدادرساني مي‌داند و هرگونه تعلل در اين امر را گناهي نابخشودني مي‌شمارد.
اين جوابيه افزوده است: تاكنون موردي مشاهده نشده است كه خداي ناكرده كسي براي آزار و اذيت امدادگران درخواست كمك كاذب كرده باشد و براي اطلاع خبرگزاري‌هاي محترم و اهالي مطبوعات اعلام مي‌دارد طي ماه‌هاي اخير گروه امداد و نجات كوهستان هلال احمر استان چند عمليات امدادرساني به عزيزاني كه به هر نحوي در كوه‌ها دچار مشكل شده بودند، داشته است كه در بعضي از آنها ده‌ها امدادگر شب را در كوه‌ها و در هواي بسيار سرد و نفس‌گير به صبح رسانده‌اند.
در ادامه جوابيه آمده است: تمام اين عمليات‌ها به واسطه درخواست كمك از طرف دوستان و آشنايان گرفتار شده و يا از طريق ادارات مرتبط از قبيل راه و ترابري، پليس 110 بوده و خوشبختانه امدادگران هلال احمر در تمام اين عمليات‌ها با كمك ادارات فوق موفق به يافتن و نجات گرفتاران در كوه شده و باعث خوشحالي خانواده‌هاي آنان شده است كه تمام اين موارد مستند و مسبوق به سابقه است و اگر احياناً كسي در اين مورد شك و ترديد داشته باشد مي‌تواند به اين جمعيت مراجعه فرموده و از نزديك فيلم‌ها و عكس‌هاي حاضر را مشاهده فرمايد.
در اين جوابيه تصريح شده است: در پايان با اعلام اينكه درهاي جمعيت هلال احمر به روي تمام عزيزان باز بوده و از هر پيشنهاد و انتقاد سازنده‌اي براي پيشرفت امور با آغوشي باز استقبال مي‌كند، در خصوص اظهارات رئيس هئيت كوهنوردي استان با يادآوري اين جمله پر مغز سعدي عليه الرحمه كه مي‌گويد حق جل و علاء مي‌بيند و مي‌پوشد، همسايه نمي‌بيند و مي‌خروشد از اين رو قضاوت را به عهده مردم مي‌گذاريم.
گزارش فارس حاكي است، رئيس هيئت كوهنوردي استان آذربايجان شرقي در بيستم بهمن امسال نجات كوهنوردان گروه كوهنوردي كبريت‌سازي در تاريخ 17 دي ماه 89 توسط امداد و نجات كوهستان هلال احمر كذب دانسته بود.
انتهاي پيام/غ30/ع

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها