عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چگونه متن به تصویر اضافه كنیم؟

چگونه متن به تصویر اضافه كنیم؟
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:14 ب.ظ

 


نوشتن متن روی تصویر، كار ساده‌ای نیست. برای این كار، معمولاً باید یك ویرایشگر تصویر را باز كنید، یك لایه متن روی تصویر قرار ‌دهید و بعد این متن و تصویر را در یك فایل با هم ادغام ‌‌كنید و بالاخره، این فایل را در ویرایشگر صفحه وب خود قرار ‌دهید. ولی Frontpage به شما امكان می‌دهد تا براحتی به تصویر، متن اضافه كنید و هر وقت كه بخواهید متن و فرمت آن را تغییر دهید.
 تصویر مورد نظر را انتخاب كنید   
روی تصویر مورد نظر كلیك كنید تا انتخاب شود. نوار ابزار Pictures ، در پایین پنجره ظاهر می‌شود.

 یك كادر متنی باز كنید   
روی دكمه Text در نوار ابزار Pictures كلیك كنید. یك كادر متنی در بالای تصویر ظاهر می‌شود.

یك پیغام تایپ كنید   
پیغام مورد نظر را روی تصویر تایپ كنید.

تغییر اندازه كادر متن (Text Box )   
شما می‌توانید اندازه كادر متن موجود روی عكس را با استفاده از مربعهای سیاهرنگ اطراف آن، كم یا زیاد كنید. همچنین می‌توانید با كلیك روی كادر متن و كشیدن (Drag) آن، مكانش را روی عكس تغییر دهید ولی باید توجه داشته باشید كه این تغییر مكان فقط در محدودة تصویر قابل انجام است و نمی‌توانید از آن خارج شوید.

تغییر فرمت متن   
برای تنظیم كردن نوع و رنگ فونت متن و همچنین شكل پاراگراف بندی آن، می‌توانید پس از انتخاب كادر متن از ابزارهای موجود در نوار ابزار Formatting استفاده نمائید.

انتخاب رنگ متن   
روی فلش موجود روی دكمة Font Color از نوار ابزار Formatting كلیك نمائید و از منوی باز شده رنگ مورد نظر برای متن خود را انتخاب كنید. رنگهای روشن را برای متنی كه روی یك تصویر تیره قرار دارد انتخاب كنید. و همینطور رنگهای تیره را برای تصاویر روشن رنگهای استفاده شده اگر جزو رنگهای استاندارد (Standard Colors) نباشند، آنها را در Document’s Colors یا Theme Colors خواهید یافت. البته زمانیكه شروع به طراحی یك صفحه جدید می‌كنید این دو گزینه را نخواهید دید.

پیش نمایش تصویر   
برای مشاهده تغییرات انجام شده روی عكس در مرورگر داخلی Frontpage به قسمت Preview بروید. همچنین می‌توانید با كلیك كردن دكمة Preview in Browser از نوار ابزار Standard ، صفحه را در مرورگر كامپیوتر‌تان ببینید. پس از ذخیره تغییرات انجام شده روی عكس و بستن صفحه، دوباره می‌توانید با باز كردن آن در Front page و انتخاب كادر متن مورد نظرتان ، متن موجود در آن را ویرایش كنید و یا تنظیمات دلخواه خود را به آن اعمال نمائید.
msjmsj77

msjmsj77
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 831
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها