عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ساختن تصاویر موزائیکی

ساختن تصاویر موزائیکی
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:16 ب.ظ

شاید در سایت ها، مجلات و یا پوستر ها عکس هایی دیده باشید که خود از هزاران عکس کوچک ساخته شده اند. این تصاویر به تصاویر موزائیکی معروف هستند. آنها را موزائیکی می نامند چون عکس های دیگر (عکس های کوچک تر) مانند سطح موزائیک شده، تصویر مورد نظر شما را می سازند.
اگر برای اولین بار این تصاویر را می بینید، حتما روی عکس ها کلیک کنید تا تصویر در اندازه بزرگتر نمایش داده شود. روی تصاویر بزرگ تر زوم کنید تا درک بهتری از چگونگی تشکیل این تصاویر پیدا کنید.
احتمالا مشتاق شده اید برای خودتان یک پوستر موزائیکی بسازید. امروز نرم افزاری را معرفی می کنیم که به کمک آن در عرض چند دقیقه می توانید یک پوستر درست و حسابی برای خودتون دست و پا کنید.
ابتدا نرم افزار Foto-Mosaik را دانلود کنید. پس از نصب نرم افزار، محیطی مانند زیر مشاهده خواهید کرد.

گزینه اول ساخت دیتا بیس تصویر است. دیتا بیس در اینجا همان تصاویر کوچک هستند که تصویر بزرگ شما را می سازند. شما در اینجا باید تصاویر ذخیره شده روی کامیپوتر خود را به نرم افزار منتقل کنید. هر چه تنوع رنگی در این تصاویر بیشتر باشد، پوستر شما واضح تر و زیبا تر خواهد شد.
بعد از ساختن دیتا بیس، روی گزینه دوم که Create mosaic-picture  است، کلیک کنید. در صفحه جدید، از گزینه اول تصویری را که می خواهید توسط تصاویر دیتا بیس فرش شود انتخاب کنید . در گزینه دوم محلی که تصویر نهایی می خواهید ذخیره شود را مشخص کنید.
در مرحله بعد، عکس های دیتا بیس را انتخاب می کنید (شما قادرید برای هر تصویر دیتا بیس مخصوص به خودش را بسازید.). 
گام بعدی ویژگی های پوستر اصلی شما را مشخص می کند. در قسمت قرمز رنگ بالای عکس زیر، تعداد بخش های پوستر را مشخص می کند. هر چه این تعداد بالا تر باشد، تصویر شما وضوح بیشتری دارد و در قسمت قرمز رنگ پایین، نوع و سایز تصویر مشخص می شود.

مرحله بعدی، تصویر شما آماده ست. فقط کافی ست چند لحظه به نرم افزار فرصت بدهید پوستر را تحویلتان بدهد.
 
msjmsj77

msjmsj77
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 831
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها