عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

آموزش ساخت بافت چوبی در فتوشاپ

آموزش ساخت بافت چوبی در فتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:18 ب.ظدر این آموزش، نحوه ی ساخت بافت چوبی را در فتوشاپ نشان خواهیم داد.
مرحله ۱
یک سند جدید باز کنید. برای این آموزش من سند ۹۰۰ x 600 پیسکل را با پس زمینه ی شفاف transparent انتخاب کردم. سند را با رنگ #۴۷۳۷۲۲ رنگ کنید.

مرحله ۲
لایه ی ۱ را کپی کنید و اسم این لایه ی  کپی را “fibers” قرار دهید. رنگ پیش زمینه را #۷۴۶۰۴۵ تنظیم کنید و سپس به مسیر Filter > Render > Fibers رفته و از تنظیمات زیر استفاده کنید:

مرحله ۳
روی OK کلیک کنید، تا این مرحله باید تصویر زیر را داشته باشید:

مرحله ۴
لایه ی قبلی را کپی کنید و نام آن را “knots” بگذارید. اکنون گره هایی در چوب ایجاد می کنیم. برای انجام این کار به مسیر Filter > Liquify بروید. در پانل سمت چپ بالا، ابزار Twirl Clockwise را انتخاب کنید. در پانل سمت راست، تنظیمات شما ممکن است بسته به سایز سند انتخابی تان با تنظیماتی که من انتخاب کردم، متفاوت باشد ولی برای ادامه ی این آموزش، تنظیمات شما باید با  تنظیمات من مطابقت داشته باشد: Brush Size – ۱۵۱, Brush Density – ۶۲, Brush Pressure – ۱۰۰, Brush Rate – ۵۰٫ بقیه ی تنظیمات را به صورت پیش فرض قرار دهید. در سندتان، روی نقطه ی مورد نظر کلیک کنید و سپس عمل درگ را سریعا به صورت بالا و پایین با دکمه ماوس فشرده انجام دهید. باید چیزی شبیه تصویر زیر داشته باشید:

مرحله ۵
لایه ی جدیدی ایجاد کنید و نام آن را “separator 1″ بگذارید. اکنون بریدگی ها و شکاف ها را روی بافت چوبی ایجاد می کنیم. ابزار rectangular marquee را انتخاب کنید، پهنای آن را برابر ۴px و ارتفاع آن را برابر ۶۰۰px تنظیم کنید و سپس آن در محلی در نزدیکی سمت چپ سندتان قرار دهید. این بخش را با رنگ #۸۰۶d53 رنگ آمیزی کنید . تصویر شما تا این مرحله باید به شکل زیر باشد:

مرحله ۶
اکنون خط را واقعی تر می سازیم! روی لایه ی separator 1 برای بازکردن گزینه های blending و مطابقت آن با تنظیمات زیر دابل کلیک کنید:

مرحله ۷

اولین separator را چهار با کپی کنید و آنها را طوری قرار دهید که فاصله ی یکنواختی نداشته باشند. برای تاثیربخشی بیشتر می توانید متن هایی را قرار دهید که شبیه منحنی به نظر می رسند: چیزی شبیه تصویر زیر:

تصویر نهایی
کار ما در اینجا به پایان رسیده است! امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید.
msjmsj77

msjmsj77
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 831
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها