عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

انعکاس در فتوشاپ

انعکاس در فتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:23 ب.ظ

 

در فتوشاپ افکت های متنوع و زیبایی وجود دارند که استفاده از آنها نیازمند کمی خلاقیت است . اگر شما با تغییر چند مقدار ، زاویه ، شدت نور و غیره دستی در تصاویر ببرید ، مطمئن باشید که در پایان میتوانید افکت های زیبایی را خلق کنید .
افکتی که در این مطلب قصد صحبت در مورد آن را داریم ، انعکاس یا همان Reflection است . این انعکاس میتواند برای هر چیزی باشد . هم متن و هم تصویر .
ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کرده و تصویر مورد نظر خود را در آن وارد کنید ( در اینجا ما از یک تصویر با فرمت PNG استفاده خواهیم کرد ) . باید سعی کنید که خود تصویر از سایز Background تصویر کوچکتر باشد .
حالا تصویر خود را انتخاب کرده و با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl + J یک Duplicate Layer از تصویر اصلی تهیه کنید . روی تصویر اصلی کلیک کرده و نگهدارید و سپس به سمت پایین بکشید تا تصویر Duplicate شده ، دقیقا زیر تصویر اصلی قرار بگیرد .

اکنون بایستی تصویر دوم را برعکس کنید . بنابراین از منوی Edit زیرمنوی Transform را انتخاب کرده و از بین گزینه ها ، گزینه ی Filp Vertical را برگزینید .
حالا روی تصویر دوم کلیک کرده و وارد منوی Filter شوید . از زیر منوهای موجود ، گزینه Blur را انتخاب کنید . مقابل این منو هم زیر منویی دیگر گشوده خواهد شد که باید از بین گزینه ها ، Gaussian Blur را کلیک کنید .
در پنجره باز شده ، در قسمت Radius عدد ۱٫۸ را انتخاب کرده و دکمه OK را بفشارید .
حالا باید با کم کردن حالت کدری تصویر ، آن را شفاف تر کنیم . پس خاصیت Opacity تصویر را به ۶۹ درصد کاهش میدهیم .
پس از انجام مراحل بالا ، حالا باید مقداری از تصویر دوم که تصویر انعکاسی ماست را ، پاک کنیم .
برای انجام این کار ابتدا ابزار Eraser ( پاک کن ) را انتخاب کنید . از قسمت زیر نوار منوها ، گزینه Brush را پیدا کرده و روی مثلث کوچک سمت راست آن کلیک کنید تا وارد تنظیمان آن شویم .در قسمت تنظیمات ، خاصیت Master Diameter را روی ۱۰۰ پیکسل و خاصیت Hardness را روی ۰ درصد تنظیم کنید .
حالا تصویر دوم را انتخاب کرده و پاک کن را از سمت راست به چپ روی نیمه پایین تصویر بکشید .
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها