عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

آموزش ایجاد نقاشی در فتوشاپ

آموزش ایجاد نقاشی در فتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:25 ب.ظ

گام اول:
در آغاز تصویر مورد نظرتان را وارد فتوشاپ کرده و اندازه آن را تنظیم کنید.شما باید همین جا تصمیم بگیرید که خروجی را با چه اندازه ای استفاده کنید چون اگر در پایان کار عکس را resize کنید ممکن است به خاطر تغییر ابعاد فیلتر ها  از زیبایی کار کاسته شود.تصویری که من در اینجا استفاده کرده ام در ابعاد 480x640 pixels بود  ولی چون مایلم  تصویر خروجی  بزرگتر باشد آن را به 1200x960 pixels تغییر اندازه دادم.
عکس اولیه من که با دوربین گرفته شده کمی تیره به نظر می رسد.بهترین راه برای رفع این مشکل افزودن یک adjustment layer  است.
برای اینکه در مراحل بعدی فیلترها به درستی اعمال شوند لازم است تصویر را از پس زمینه آن جدا کنید.راه های مختلفی برای جدا کردن تصویر از پس زمینه وجود دارد اما من استفاده از لایه ماسک را پیشنهاد می کنم .چون در این روش شما کنترل بیشتری روی مراحل کار دارید.

گام دوم:
تا به اینجا تنظیمات اولیه روی تصویر انجام شد. حالا زمان اعمال کردن فیلتر هاست.لایه ماسک را انتخاب کنید .برای این کار باید کلید Ctrl را نگه داشته و روی ایکن لایه در پنجره لایه ها کلیک کنید.با فشردن دکمه های Ctrl+C یک کپی از لایه گرفته و در لایه جدیدی Paste کنید.این کار را یک بار دیگر تکرار کنید.اگر احساس کردید در موقع  Paste کردن لایه جا به جا شده .برای اینکه آن را به جای اول برگردانید  Blend Mode را در حالت Difference قرار داده و دو لایه را کاملا روی هم منطبق کنید.از سه لایه موجود پایین ترین لایه را انتخاب  کرده و به پنجره Filter Gallery بروید.افکت 'Poster Edges' را روی لایه اعمال کنید.سعی کنید تنظیمات را طوری تغییر دهید که تعدادی خطوط سیاه روی تصویر ظاهر شود و یک حالت کارتونی به  چهره بدهد.

گام سوم:
روی لایه بالاتر افکت 'Accented Edges' را اعمال کنید.این لایه باید خیلی روشن به نظر برسد.بعد از اعمال فیلتر Blend Mode لایه را به  'Overlay' تغییر دهید.

گام چهارم:
لایه سوم را انتخاب و فیلتر 'Glowing Edges' را روی آن اعمال کنید.این افکت تصویر شما را خیلی سیاه می کند. Blend Mode این لایه را به  'Lighten' تغییر داده و Opacity آن را تا  50% کاهش دهید.

گام پنجم:
ممکن است تنظیماتی که انجام شو برای همه عکس ها مناسب نباشد.سعی کنید کمی تنظیمات را دستکاری کنید و اگر لازم دیدید فکت های جدید اضافه کنید تا نهایتا نتیجه کار شما چیزی شبیه شکل زیر باشد.

گام ششم:
حالا سه لایه دارید که روی هر کدام فیلتری اعمال شده.هر سه لایه را انتخاب کرده و یک کپی از آن تهیه کنید.برای این کار می توانید لایه ها را merge کنید.
قبل از ادامه باید کمی تنظیمات پیش فرض فتوشاپ را تغییر دهیم.به پنجره Preferences بروید و تعداد مراحلی را که در  History ذخیره می شود تا 200  افزایش دهید.تغییر بعدی مربوط به Keyboard Shortcuts است. این پنجره را از منوی  Edit باز کنید و میانبر مربوط به دستور Undo را  Ctrl+Z قرار دهید.البته در بسیاری موارد پیش فرض هم همین است.دستور Undo به ما کمک می کند که خیلی سریع مراحل History را به عقب برگردیم.
حالا کار روی عکس را ادامه می دهیم . ابزار  Smudge Tool را انتخاب کنید.این ابزار در گروه Blur/Sharpen tool است.یک قلم نرم انتخاب کرده و مقدار Strength را 50% تنظیم کنید.به آرامی شروع به کشیدن بر روی تصویر کنید.سعی کنید اثرات فیلتر ها را به هم ترکیب کنید.برای این کار قلمو را روی خطوط و منحنی های طبیعی چهره حرکت دهید.تصویر زیر به شما کمک می کند.
کلید Ctrl+Z در اینجا استفاده زیادی دارد.هر جا از نتیجه کار راضی نبودید مراحل را به عقب برگردانید.یکی دیگر از کلید های میانبری که در این مرحله به کار می آید ‚ کلید های براکت  [ ]  است که باعث کوچک یا بزرگ شدن سایز قلم می شود. و کلید های اعداد که میزان تاثیر قلم را مشخص می کنند.

گام هفتم:
یک بار دیگر تمام قسمت های طرح را بررسی کنید و اگر جایی از آن نیاز به اصلاح دارد این کار را انجام دهید.مثلا اگر جایی از موها خشن و نا مرتب به نظر می رسد با یک قلم نرم آن را اصلاح کنید.
کار افکت نقاشی در اینجا به پایان رسیده فقط کافی است یک پس زمینه مناسب در پشت طرح قرار دهیم.من از تصویر یک کهکشان مارپیچی استفاده می کنم.اگر دوست داشته باشید می توانید تمام افکت های نقاشی را برای پس زمینه هم تکرار کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها