عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ویرایش وکتور متن

ویرایش وکتور متن
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:26 ب.ظ


 
 
البته من از فتوشاپ ورژن خاورمیانه (Middle Eastern Version) استفاده می کنم و اگه شما با این ورژن کار نمی کنین باید از یک فارسی ساز مثل مریم استفاده کنین . فونت مورد استفاده هم فونت میترا هست .
در ادامه شما باید این لایه متن رو به Shape تبدیل کنید . برای این کار از منوی بالا ، گزینه ی Layer رو انتخاب کنید ، بعد گزینه Type و در آخر هم Convert to Shape رو انتخاب می کنید . (Layer > Type > Convert to Shape) با این کار متن شما به یک Shape تبدیل میشه و یک خط که به اون Path یا مسیر گفته میشه در اطراف متن ظاهر میشه . و شما باید چیزی شبیه عکس مقابل داشته باشین.

برای ادامه کار ، باید از نوار ابزار ، ابزار Pen رو انتخاب کنیم . اگه روی این ابزار کلیک کنین و یکم موس رو همونجور نگه دارین ، قسمتهای مختلف این ابزار آشکار میشن . بهتره که شما قسمت Delete Anchor Point Tool رو انتخاب کنین . اگه حرفه ای باشین هم که حتما یاور شورت کات های این ابزار را استادید ، اگر هم تازه کارین یکم با دکمه های Shift و Alt و Ctrl بازی کنین ، اون وقت می بینین که دیگه لازم نیست برای هر بار استفاده از قسمتهای مختلف این ابزار از موس استفاده کنین . 

خب بعد از اینکه این ابزار رو انتخاب کردین ، دکمه Ctrl رو فشار بدین و در حالی که اونو پایین نگه داشتین ، روی مسیر یک بار کلیک کنین تا نقاطی که این مسیر رو بوجود آوردن رو ببینین . مثل عکس زیر : 

خب حالا یکم روی نقاط زوم می کنیم {Ctrl + +} تا کار رو بهتر ادامه بدیم . توضیحات بعدی رو با توجه به عکس زیر بخونین : 

همونطور که توی عکس بالا می بینین ، پنج تا از نقاط رو شماره گذاری کردم ، البته اگه ادامه کار رو بخونین متوجه میشین که این نقاط شش تا هستند !!
اول نقاط شماره چهار و پنج رو که به اونها نیازی نیست حذف می کنیم . اگه ابزارتون رو تغییر نداده باشین ، کافیه روی این نقاط یک کلیک ساده بکنین تا این نقاط رو بفرستین مرخصی .
نقاط شماره دو !! بله ، محلی که با شماره دو مشخص شده ، دو نقطه وجود داره ، اگه دکمه Ctrl رو فشار بدین و این نقطه رو به سمت چپ ببرین ، متوجه میشین یه نقطه دیگه هم زیر اون وجود داره که برای ادامه کار باید یکی از اونها رو حذف کنید . بهتره خودتون اون نقطه رو پیدا کنین .
در نهایت به شکل زیر می رسیم : 

خب ، از اینجا به بعد باید خودتون با نقاط یک و دو و سه بازی کنین تا به اون چیزی که می خواین برسین . دقت کنید که نقاط مسیر ، یک یا دو مماس دارند که از آنها هم باید استفاده کافی را ببرید . 

و در آخر باید چیزی شبیه به عکس بالا را در مقابل خود داشته باشید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها