عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

بهره‌كشي از كارگران خارجي در دانمارك

بهره‌كشي از كارگران خارجي در دانمارك
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:28 ب.ظ

بهره‌كشي از كارگران خارجي در دانمارك

خبرگزاري فارس: سازمانهاي دفاع از حقوق كارگران و مبارزه با استفاده ابزاري از نيروي كار در دانمارك اعلام كردند كه حقوق كارگرهاي خارجي در اين كشور ناديده گرفته مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه دانماركي "كپنهاگ پست "، سازمانهاي حقوقي حمايت از نيروهاي كار اعلام كردند كه نيروهاي كار در اين كشور مورد استثمار و بهره كشي قرار مي گيرند.اين سازمانها در تازه ترين گزارش خود اعلام كرده اند كه كارگران خارجي در دانمارك مورد استثمار وبهره كشي قرار گرفته اند .

در اين گزارش اشاره شده است كه كارگران خارجي در دانمارك به اميد يافتن شغل مناسب و درآمد كافي وارد اين كشور مي شوند ولي پس از ورود به اين كشور بعضا مورد ضرب و شتم قرار گرفته و درآمد آنها نيز به هيچ عنوان كافي نيست.

همچنين در اين گزارش به وضعيت نا به سامان عده اي از كارگران بلغاري در دانمارك اشاره شده است .
اين كارگران طي مدت كوتاهي كه وارد دانمارك شده اند مورد ضرب و شتم قرار گرفته و شبها را در وضعيت سخت در انبارها و مكانهاي غير مناسب سپري مي كنند.اين افراد با وعده هايي فريبنده مانند پرداخت دستمزد بالا و ...وارد دانمارك شده اند اما امروز با وضعيتي اسفبار دست و پنجه نرم مي كنند.

پليس دانمارك در واكنش به اين گزارش و موارد مشابه اعلام كرده است كه وضعيت نيروهاي كار خارجي در دانمارك را مورد بررسي قرار مي دهد.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها