عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فتنه گران بدانند صبر و تحمل نظام در برابر آنها حدي دارد

فتنه گران بدانند صبر و تحمل نظام در برابر آنها حدي دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:29 ب.ظ

رئيس قوه قضاييه:
فتنه گران بدانند صبر و تحمل نظام در برابر آنها حدي دارد

خبرگزاري فارس: آيت الله صادق آملي لاريجاني گفت: فتنه‌گران بايد بدانند كه صبر و تحمل نظام حتماً حدي دارد و لذا از حد كه گذشت پاسخ روشن است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي با عظيم دانستن خيزش اسلامي مسلمانان و مردم مظلوم منطقه خاورميانه گفت: در روزهاي اخير، همه ما شاهديم كه در جهان اسلام حركتهاي مردمي پي در پي به وقوع مي‌پيوندد و مردم مسلمان در كشورهاي مصر، تونس، يمن و ليبي، اردن و اخيراً هم در بحرين حركتهايي در مسير آزادي و احياي ارزشهاي الهي داشته‌اند. اين حوادث بزرگ و اين حركتهاي سريع، سياستمداران جهان را به حيرت‌ افكنده و نويد احياي آزادي و ارزشهاي اسلامي و ديني را در اين كشورها مي‌دهد.

رئيس قوه قضاييه با ترسيم چهره نفاق‌آلود كشورهاي غربي در برخورد با حكومت‌هاي وابسته افزود: كشورهاي غربي و خصوصاً آمريكا متأسفانه مثل هميشه زود چهره عوض كرده‌اند. اين كشورها تا چند روز پيش از ديكتاتورهايي كه در اين كشورها سر كار بودند حمايت مي‌كردند ولي حالا يكباره خودشان را مدافع مردم و خواستار منافع مردم و آزادي و دموكراسي مي‌دانند.

وي خاطرنشان كرد: تا يك ماه پيش سخني از دموكراسي در اين كشورها نبود و اين همان رفتار دوگانه‌اي است كه آمريكا و كشورهاي اروپايي‌ در قبال كشورهاي مختلف اتخاذ مي‌كنند ولي مردم بحمدالله بيدار هستند اين طور نيست كه نفهمند يك كشوري مثل آمريكا، ظرف بيست روز چگونه چهره عوض مي‌كند.

آملي لاريجاني با توصيه به ملت انقلابي و مسلمان منطقه در شناخت توطئه‌هايي كه سعي در انحراف نهضت‌هاي آنان دارد، اظهار داشت: مطلب مهمي كه وجود دارد و اميدواريم كه اين كشورها به آن توجه داشته باشند اين است كه بايد بهوش باشند تا برخي كشورها نتوانند اين حركتها و اين جنبش‌ها و انقلاب‌ها را به نفع خود مصادره كنند، چنان كه در مصر به اين سمت حركت مي‌كنند ولي مردم نشان دادند كه ميدان‌ التحرير هيچ‌ وقت خالي نخواهد شد تا مردم به خواسته‌هاي مشروعشان برسند و اين ميدان التحرير هر جاي ديگر جهان اسلام هم وجود دارد.

رئيس قوه قضاييه اظهار اميدواري نمود كه اين حركتها به يك جريان يكپارچه معنوي و فراگير در همه كشورهاي اسلامي منتهي شود.

وي همچنين با تقدير و تشكر از مردم هميشه در صحنه كشورمان كه همواره خنثي‌كننده توطئه‌هاي جهاني هستند، گفت: از حركتهاي هوشمندانه و حركتهاي توأم با بصيرت مردم كشورمان در راهپيمايي بزرگ 22 بهمن و در حركت انقلابي و اسلامي روز جمعه كه پاسخ بسيار محكمي به همه فتنه‌گران و ضدانقلاب داخلي و خارجي و كشورهاي استكباري بود تقدير و تشكر مي‌كنم.

لاريجاني افزود: البته بسيار جاي تأسف است كساني كه زماني جزو اين انقلاب و بخشي از مردم اين انقلاب بودند، چنان از اين انقلاب دور بيفتند و اينگونه حركتهاي مشمئزكننده‌اي براي مردم ما داشته باشند كه اينك ديگر جايي در ميان مردم نداشته و جز عنوان ضدانقلاب بر آنها صدق نكند.

وي با تأكيد بر ضرورت حفظ انقلاب و ارزشهاي متعالي آن اظهار داشت: بحث انقلاب و ارزشهاي انقلاب كه مردم خونهاي بسيار براي آن داده‌اند چيزي نيست كه قابل معامله باشد. كساني متأسفانه تمام آرمانهاي امام را هم يك به يك زير سؤال بردند، با اطلاعيه پراكني‌هايي كه كردند، با سخناني كه اذنابشان در داخل و خارج كشور مطرح كردند، حركتهاي امام را در طول ده سال اول انقلاب و بعد هم رهبري‌هاي داهيانه مقام معظم رهبري را زير سوال بردند.

رئيس قوه قضاييه ضرورت رعايت ضوابط قانوني و مصالح نظام در برخورد قاطع با فتنه‌گران را مورد تأكيد قرار داد و افزود: فتنه‌گران بايد بدانند كه علاوه بر حركتها و پاسخ‌هاي مردمي و به تعبير برخي محاكمه مردمي، قوه قضاييه مسئوليت خودش را دارد و در چارچوب قانون و برحسب موازين و با لحاظ مصالح كلي نظام ان‌شاء‌ا... با قاطعيت برخورد خواهد كرد و بدانند كه اين صبر و تحمل نظام حتماً حدي دارد و لذا از حد كه گذشت پاسخ روشن است.

در ادامه اين جلسه گزارش سفر سه روزه هيئت عالي قضايي به استان هرمزگان مطرح و مقرر شد: كارگروه‌ ويژه‌اي در حوزه رياست قوه قضاييه با بررسي نتايج و گزارش‌هاي سفرهاي استاني رئيس قوه‌قضاييه، پيشنهادات و راهكارهاي اجرايي مطرح شده در اين سفرها را بررسي و به منظور رسيدگي و تصويب آن به جلسه مسئولان عالي قضايي ارايه دهد.

در اين جلسه همچنين مقرر شد: هيئتي ويژه از مسئولان عالي قضايي با بررسي دقيق وضعيت زندانيان كشور، طرحي را در خصوص ساماندهي زندانيان تحت قرار و جلوگيري از صدور آراي غير متناسب با جرايم تا پايان هفته تدوين كنند.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها