عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

آموزش افكتهای فتوشاپ - ساخت نوشته آبكی

آموزش افكتهای فتوشاپ - ساخت نوشته آبكی
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:29 ب.ظدر اين درس شما طريقه ساخت chromeText را در فتوشاپ ياد مي گيريد.توجه داشته باشيد تمامي مراحلي كه در اين درس ذكر مي شوند برحسب قسمتهاي موجود در فتوشاپ 7 مي باشد كه با كمي تفاوت ديگر فتوشاپها نيز همين قسمتها را نيز در بردارند.شما خودتان مي توانيد مقادير ذكر شده در اينجا را برحسب مورد نياز و علاقه خود تغيير دهيد , اين مقادير فقط براي مثال مي باشد.
براي شروع كار يك فايل با اندازه 200×200 و با 72dpi و حالت رنگ RGB و Transparent ايجاد نماييد.
متن خود را تايپ نماييد . سپس با پايين نگاه داشتن كليد Ctrl بر روي لايه متن خود كليك نماييد تا متن انتخاب شود. حالا يك لايه جديد درست كنيد و در آن لايه با شماره رنگ #595959 محل انتخاب شده را رنگ نماييد.
سپس با شماره رنگ #262626 در همان لايه اي كه قرار داريد به محل انتخابي خود با مقادير زير Stroke دهيد:
Edit\Stroke
With: 5px
Location : Inside
سپس يك لايه جديد ايجاد نماييد. بعد از آن به قسمت Select\Modify\Contract برويد و مقدار 12 را وارد نماييد (اين مقدار بستگي به قطر متن شما دارد كه مي توانيد آنرا به ميل خود تغيير دهيد) . حال در لايه جديدي كه ايجاد نموديد محل انتخابي را با رنگ سفيد پر نماييد. حال متن را از حالت انتخاب در آوريد (Ctrl+D)
حال به قسمت Filtter\Blur\Gaussian Blur رفته و مقدار 5px را وارد نماييد. بعد حالت (mode) لايه را از normal به حالت Overlay تغيير دهيد. بعد لايه متن خود را (شكل شماره دو) را با پايين نگاه داشتن كليد Ctrl و كليك بر روي لايه متن آنرا انتخاب كنيد و سپس به پنل Channels رفته و بر روي كليد Save selection as channel كليك نماييد ().
بعد از روي لايه جديد كه ساخته شد (Alpha1) يك لايه ديگر درست نماييد . براي اين كار لايه Alpha1 را گرفته و بر روي كليد Create new channel بكشيد و سپس رها نماييد. ( يا اينكه بر روي لايه كليد سمت راست ماوس را بفشاريد و از منويي كه باز مي شود گزينه Duplicate channel را انتخاب نماييد)
حال عمليات زير را بر روي اين لايه اعمال نماييد:
Filter\Blur\Gaussian Blur > 9 pixels
Filter\Blur\Gaussian Blur > 6 pixels
Filter\Blur\Gaussian Blur > 3 pixels
Filter\Blur\Gaussian Blur > 1 pixel
حال به پنل Layres بازگرديد. لايه متن خود را انتخاب نماييد و به قسمت Filtter\Render\Lighting Effects رفته
حالا دوباره كليد Ctrl را پايين نگاه داريد و بر روي لايه متنتان كليك كنيد تا انتخاب شود. حال به گزينه Select\Modify\Contract را انتخاب نماييد و مقدار 1px را وارئ كنيد. حال كليدهاي Ctrl+Shift+I را بفشاريد كه حالت انتخابي شما بر عكس شود سپس كليد Delete را بفشاريد تا اضافه هاي لايه پاك گردد. حال Ctrl+D را بفشاريد تا لايه Deselect شود.
حال بر روي كليدCreate new fill or adjustment layer () كليك نماييد و از منويي كه باز مي شود گزينه Curves را انتخاب نماييد. تنظيمات پنجره محاوره اي كه باز مي شود را تنظيم كنيد
سپس دوباره بر روي كليدCreate new fill or adjustment layer كليك كنيد و دورباره گزينه Curves را انتخاب نماييد و مقادير آنرا تنظيم كنيد
خب حالا ديگر كار ساخت chromeText ما تمام شده است.
چنانچه مايل به تعويض رنگ باشيد مي توانيد لايه متن را انتخاب نماييد و از Create new fill or adjustment layer گزينه Hue/Saturation را انتخاب نماييد و با چك مارك زدن گزينه colorize در پنجره Hue/Saturation رنگ مورد دلخواه خود را انتخاب نماييد.
مثلا با وارد كردن اعداد زير مي توانيد طرحي مانند شكل ايجاد نماييد:
Hue : 0
Saturation : 57
Lightness : +51
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hoseinh1990 تشکرات از این پست

پاسخ به:آموزش افكتهای فتوشاپ - ساخت نوشته آبكی
چهارشنبه 6 دی 1391  08:08 ب.ظ

این یکی واقعا عالی بود

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها