عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آموزش افكتهاي فتوشاپ - نوشته شلوغ پلوغ

آموزش افكتهاي فتوشاپ - نوشته شلوغ پلوغ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:30 ب.ظ

 
طرح شما پس از طراحي مي بايست مانند شكل بالا شود در اين قسمت شما نحوه طراحي و ساخت نوعي ديگر از افكتهايي كه بر روي متن اعمال مي شود را در فتوشاپ 7 ياد مي گيريد ، اين افكت به نام پارتي تكست يا متن شلوغ پلوغ نام گذاري شده است. شما مي توانيد مقادير ذكر شده در اين درس را بنا به طرح مورد علاقه خود تغيير دهيد. اين آموزش با يك سري تغييرات از سايت آموزشي مشابه دريافت شده است كه بعد از ترجمه آن به زبان فارسي در اينجا قرار داده شده.
در ابتدا يك فايل جديد با اندازه 400*400 با رنگ زمينه سفيد ايجاد نماييد. سپس ابزار متن را انتخاب كنيد و متن خود را تايپ كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم از فونتي كه حالت IMPACT يا تو پر دارد استفاده كنيد. من در اين آموزش از فونت Impact با اندازه 400 استفاده كرده ام. رنگ متن خود را #966401 انتخاب كنيد .سپس با پايين نگه داشتن كليد Ctrl و كليك بر روي لايه متن تايپي خودتان آنرا انتخاب نماييد و سپس به منوي Select/Modify/Contract رفته و مقدار 6 را به آن نسبت دهيد.حالا در يك لايه جديد محل انتخابي را با شماره رنگ #9D6401 پر كنيد (نام اين لايه را highlight بگذاريد) . حالا متن خود را از حالت انتخاب خارج كنيد و به منوي Filter/Blur/Gaussian Blur برويد و مقدار 5 را وارد كنيد.
حال لايه highlight را با پايين نگاه داشتن كليد Ctrl انتخاب كنيد و بعد به قسمت Select/Modify/Contract رفته و مقدار 4 را وارد كنيد. سپس در لايه اي جديد كه با نام working‌ايجاد مي كنيد با شماره رنگ #FFA506 پر كنيد.
حالا اگر لايه اي در حال انتخاب است آنرا از حالت انتخاب خارج كنيد. لايه working را انتخاب كنيد و بعد به منوي Filter/Texture/Stained Glass برويد و مقادير زير را وارد نماييد: (توجه داشته باشيد كه حتما رنگ Foreground شماره #FFA506 باشد.)
Cell size=2
Border Thickness=1
Light Intensity=3
حال به قسمت Filter/Distort/Glass رفته و مقادير زير را وارد نماييد:
Distortion=16
Smoothness=15
Texture should be set to Frosted
Scaling = 100%
حالا به قسمت Filter/noise/Dust & Scratches رفته و مقادير زير را وارد نماييد:
Radius=3
Threshold=0
حال دوباره به منوي Filter/Distort/Glass برويد ومقادير آنرا به همان حالتي كه هست رها كنيد و كليد OK‌را بفشاريد (مقادير آن در بخش 6 گفته شده است)
حالا طرح ما كمي شكل مورد نظر را به خود گرفته است اما هنوز كامل نيست. براي ادامه كار به منوي Filter/Artistic/Dry Brush برويد و مقادير زير را وارد كنيد:
Brush Size=0
Brush Detail=3
Texture=3
اين افكت را تا 4 يا 5 بار بسته با نظر خودتان بر روي لايه اعمال كنيد .حالا طرح شما آماده شده است.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hoseinh1990 تشکرات از این پست

پاسخ به:آموزش افكتهاي فتوشاپ - نوشته شلوغ پلوغ
چهارشنبه 6 دی 1391  08:07 ب.ظ

زیباست

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها