عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اساس فتوشاپ

اساس فتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:35 ب.ظ


 
 
 اگر از گونه ها به عنوان عواملی که طراحی شده اند استفاده کنیم نه تنها زیبا و آراسته ارایه کرده ایم، بلکه در رابطه با موضوع مورد نظرمان، پیامی واضح و تأثیرات نمایشی چشمگیری هم دریافت می کنیم.  
● ساختارهای افکت های حرکتی
اگر از گونه ها به عنوان عواملی که طراحی شده اند استفاده کنیم نه تنها زیبا و آراسته ارایه کرده ایم، بلکه در رابطه با موضوع مورد نظرمان، پیامی پیامی واضح و تأثیرات نمایشی چشمگیری هم دریافت می کنیم. برای به وجود آوردن چنین افکت نوشتاری، باید از فیلتر محبوب و پرطرفدار فتوشاپ یعنی Motion Blur استفاده کنید. فن آوری حرکت روی تصویرها با این ابزار به خوبی کار می کند، اما تأثیر به سزای آن روی متن را نباید فراموش کرد. شما می توانید این فیلتر را روی چندین کپی لایه لایه استفاده کنید تا آن ها را تیره و محو سازد سپس از فیلتر سازنده Stylize کمک بگیرید. فیلتر Wind، تیرگی مستقیمی در کنار توهم حرکت به وجود می آورد. در پایان هم برای تکمیل افکت، کافی است Drop Shadow را به بافت بیفزائید. در نوار ابزار، روی نمونه بردار رنگ پیش زمینه کلیک کنید. در کادر گفتگوی Color Picker به دست آمده K:.،Y:۱۳،M:.،C:۷۸ را وارد کرده و OK کنید. Alt+Shift+Delete را فشار دهید تا گونه شما را رنگ آبی پر شود. کپی Layerl را به روی دکمه Create New Layer بکشانید تا نسخه ای از آن تهیه شود کپی دوم Layer۱ را روی دکمه Create New Layer بکشانید تا نسخه از آن تهیه شود. کپی دوم Layer۱ را روی دکمه Create New Layer بکشانید تا نسخه ای از آن تهیه شود. بدین ترتیب پالت Layers به آن چه که در سمت چپ می بینید، شبیه می شود. ابزار Zoom(Z) را انتخاب کنید و کپی Layer۱ را برگزینید پس از انتخاب Filter>Blur>Motion Blur را انتخاب کنید. از گزینه های موجود در کادر گفتگو Motion Blur استفاده کرده و OK کنید. کپی دوم Layer۱ و سپس Filter>Blur>Motion Blur را انتخاب کنید. از گزینه های موجود در کادر گفتگوی Motion Blur استفاده کرده و سپس OK کنید کپی سوم Layer۱ و منوی Filter>Blur>Motion Blur را برگزینید. از گزینه هائی که در کادر گفتگوی Motion Blur به دست می آید، استفاده کرده و OK کنید Shift را فشار داده و کپی اول و دوم Layer۱ را برگزینید. حال هر سه کپی محو (تیره) انتخاب شده اند. پس از فشردن Ctrl+E لایه ها با هم ترکیب می شوند. پس از انتخاب Filter>Stylize>Wind از گزینه های موجود در کادر گفتگوی Wind حاصل در چپ ترین بخش استفاده کرده و روی OK کلیک کنید. Filter>Stylize>Wind را انتخاب کنید. از گزینه های موجود در کادر گفتگوی Wind در سمت چپ استفاده کرده و OK کنید. Layer۱ را به بالاترین بخش پالت بکشانید. روی دکمه Add Layer Style کلیک کرده و از منوی جهنده، Outer Glow را برگزینید. پس از باز شدن کادر گفتگوی Outer Glow از گزینه های به نمایش گذاشته شده استفاده کنید و روی Color Swatch کلیک کنید. در Color Picker حاصل، C:۱۰۰,Y:۰, M:۰, C:۰ را وارد کرده و OK کنید. شما می توانید با بهره گیری از این فن آوری به ساخت آگهی های تبلیغاتی جذاب، پوسترها و مارک های تجاری بپردازید. 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها