عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تبديل عکس به طرح قلم و مرکبي

تبديل عکس به طرح قلم و مرکبي
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:41 ب.ظ

تبديل عکس به طرح قلم و مرکبي


 

مي توانيد عکس هاي خودتان را تبديل به طرحي کنيد که انگار با قلم و مرکب کشيده شده اند. انجام دادن اين کار بسيار ساده است و زحمت چنداني هم ندارد.


براي اين که جلوه اي خطي به عکس خود بدهيد، لازم نيست زياد با آن کلنجار برويد. در چند گام ساده مي توانيد اين کار را انجام دهيد. اگر عکسي که انتخاب مي کنيد. موضوع تکي داشته باشد که به خوبي از زمينه ي عکس قابل تفکيک و تشخيص باشد، نتيجه ي نهايي کار خيلي بهتر از زماني خواهد شد که عکس تان شلوغ و پرموضوع باشد. در ضمن، هر چه موضوع در عکس تان مرز واضح تري داشته باشد و بهتر از زمينه ي عکس جدا شده باشد، کارتان بهتر از آب درخواهد آمد. در فتوشاپ، راه هاي متعددي براي تعيين کردن مرزها در عکس وجود دارد، از جمله استفاده از فيلترهايي مانند Glowing Edges و Find Edges. اما اين فيلترها، رنگ هايي را بر مرزهاي موجود در موضوع عکستان اعمال مي کنند که براي ايجاد کردن جلوه ي قلم و مرکب مناسب نيستند.


ما مي خواهيم کارمان را با اين روش انجام دهيم که نخست يک کپي از عکس ايجاد کنيم تا تمام تغييرات روي آن اعمال شوند. سپس با روش خاصي، عکس را با کنتراست بالا به صورت سياه و سفيد در آوريم. بعد با استفاده از فيلتري از زيرمجموعه هاي Blur، مرزهاي اجزاي موجود در عکس را مشخص کنيم و سرانجام با عوض کردن جاي رنگ هاي سياه و سفيد در عکس، طرح قلم و مرکب را ايجاد کنيم. پس با ما همراه شويد و با شيوه اي که در زير مي گوييم، عکس تان را تغيير دهيد.


نخست، مانند هميشه، بهتر است يک کپي از لايه ي زمينه ي عکستان که احتمالاً تنها لايه ي موجود در آن است بگيريد تا اگر از تغييرهاي انجام شده راضي نبوديد، به راحتي بتوانيد به عکس اوليه و دست نخورده ي خود بازگرديد. براي انجام دادن اين کار کافي است کليدهاي Ctrl+J را فشار دهيد. حالا مي خواهيم عکس را سياه و سفيد کنيم. پس منوي Images را در بالاي صفحه کليک کنيد تا باز شود. سپس نشانگر ماوس را روي گزينه ي Adjustments ببريد و در فهرست ديگري که ظاهر خواهد شد، گزينه ي Black & White را انتخاب کنيد.


با اين کار، پنجره اي باز مي شود تا بتوانيد در آن تعيين کنيد که مي خواهيد سياه و سفيد شدن عکس تان چگونه انجام شود. مي خواهيم کارمان را طوري انجام دهيم تا عکس سياه و سفيدي با کنتراست بالا ايجاد شود، بنابراين فهرست بالاي اين پنجره را کليک کنيد و از ميان گزينه هاي آن، يکي را که بيشتر از ديگران چنين حالتي را ايجاد مي کند، انتخاب نماييد. در اغلب موارد، گزينه ي Infrared مي تواند مناسب باشد، اما هميشه اين طور نيست و اين موضوع خيلي بستگي به خود عکس دارد. پس چند گزينه را انتخاب کنيد وتغيير عکستان را ببينيد تا بتوانيد بهترين حالت آن را تعيين نماييد. هنگامي که نتيجه ي مطلوب را به دست آورديد، دکمه ي ok را کليک کنيد.


حالا مي خواهيم از فيلتري براي مشخص کردن مرزها در عکس استفاده کنيم. منوي Filters را در بالاي صفحه کليک کنيد تا باز شود. سپس نشانگر ماوس را روي گزينه Blur ببريد و فهرست ديگري که ظاهر خواهد شد، گزينه ي Smart Blur را انتخاب کنيد با اين کار، پنجره ي تنظيمات اين فيلتر باز مي شود. در اين پنجره، از فهرست Quality گزينه ي High را انتخاب کنيد فهرست Mode را روي Edge only بگذاريد (تا تغييرات فقط روي لبه ها اعمال شوند).


در کادر پيش نمايش عکس مي توانيد عکس را در حالت اعمال شدن فيلتر ببينيد. آن چه ما نياز داريم، اين است که مرزهاي اجزاي موجود در عکس به صورت خطوطي باريک مشخص شوند. بنابراين، بايد اعداد مربوط به دو مقدار Radius و Threshold را طوري تغيير دهيد تا به اين خواسته برسيد. نبايد بگذاريد که مرزها در نقاطي از عکس که اهميت زيادي دارند محو شوند و يا برعکس، آن قدر خط در عکس ديده شود که بخش اصلي عکس ازجلوه بيفتد. شايد مقداري حدود 3 براي Radius و مقداري حدود 35 براي Thershold مناسب باشد. پس از اين که نتيجه ي مطلوب را به دست آورديد، دکمه ي ok را کليک کنيد. ممکن است قدري طول بکشد تا اين فيلتر روي عکس اصلي اعمال شود.


حالا عکسي داريم که مرزهاي اجزاي آن به صورت خط مشخص شده اند، اما اين عکس حالت نگاتيو دارد. کاري که بايد بکنيم اين است که جاي رنگ هاي سياه و سفيد را در آن عوض کنيم. پس منوي Images را در بالاي صفحه کليک کنيد تا فهرست آن باز شود. سپس نشانگر ماوس را روي گزينه ي Adjustments ببريد و در فهرست ديگري که ظاهر خواهد شد. کليدهاي (Ctrl+I را فشار دهيد). با اين کار، عکس به حالت عادي باز مي گردد و به صورت طرحي قلم و مرکبي ديده خواهد شد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:تبديل عکس به طرح قلم و مرکبي
چهارشنبه 6 دی 1391  07:59 ب.ظ

این فتوشاپم چه چیزایی داره...........

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها