عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بزرگ کردن اندازه ي عکس ها با فتوشاپ

بزرگ کردن اندازه ي عکس ها با فتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:41 ب.ظ
بزرگ کردن اندازه ي عکس ها با فتوشاپ کوچک کردن عکس ها کار بسيار ساده و بي دردسري است، اما معمولاً هنگامي که عکسي را از اندازه ي متعارفش بزرگ تر مي کنيم، کيفيت آن افت مي کند. حالا خواهيد ديد که چگونه مي توانيد عکسي را با کم ترين افت کيفيت بزرگ کنيد.
در بسياري مواقع مجبوريم عکس ها را در اندازه اي متفاوت از آن چه هستند به کار ببريم. در پنجره ي Image Size موجود در فتوشاپ مي توانيد با برداشتن علامت کنار عبارت Resample Image، طول، عرض ودقت عکس تان را بدون اين که تغيير در کيفيت يا تعداد پيکسل آن به وجود بيايد، به دلخواه تغيير دهيد، اما با اين کار نمي توانيد اندازه ي واقعي عکس را بزرگ کنيد. فتوشاپ روشي دارد که با استفاده از آن، پس از اين که عکس بزرگ شد، فواصل بين پيکسل ها را با رنگي مناسب پر مي کند تا اشکالي در عکس بزرگ شده ديده نشود.
نخست عکس تان را در فتوشاپ باز کنيد. از منوي Image در بالاي صفحه، گزينه ي Image Size را انتخاب نماييد: با اين کار، پنجره اي باز مي شود که ابعاد عکس را، هم به صورت پيکسل و هم با واحد اندازه گيري ديگري نمايش مي دهد. معمولاً اين واحد اندازه گيري به صورت پيش فرض اينچ است، اما مي توانيد آن را به سانتي متر يا ميلي متر تغيير دهيد. حالا مربع کنار عبارت Resaple Image را علامت بزنيد (که احتمالاً از ابتدا علامت خورده است) و بعد ابعاد دلخواهتان را براي پهنا (Width) يا ارتفاع (Height) عکس وارد کنيد. از آن جايي که پهنا و ارتفاع به هم گره خورده اند، با وارد کردن يکي از مقادير، ديگري هم متناسب با آن تغيير خواهد کرد. حالا پايين ترين فهرست موجود در پنجره را باز کنيد و گزينه ي Bicubic Sharper را در آن انتخاب نماييد. سپس دکمه ي ok را بزنيد و عکس بزرگ شده را ببينيد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها