عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رنگي کردن عكس سياه و سفيد

رنگي کردن عكس سياه و سفيد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:42 ب.ظ

 

رنگي کردن  عكس سياه و سفيد


رنگي کردن عكس سياه و سفيد

برنامه فتوشاپ را بازنماييد .
عكس سياه و سفيد را از طريق منوي File و فرمان open وارد برنامه نماييد .
از منوي Image فرمان Adjust و سپس Auto level را كليك تا وضوح عكس بالا برود .
ابتدا چهره تصوير را براي رنگي نمودن انتخاب نماييد ، از ميان دكمه هاي مربوط به ابزار Lasso Tools كه با كليد ميانبر L فعال مي شود گزينه Polygonal Lasso Tools را انتخاب كنيد چون براي انتخاب دقيق ابزار مناسبي است .
از منوي Image فرمان Adjust سپس Hue / Saturation را به عنوان اصلي ترين ابزار رنگي كردن عكس انتخاب نماييد .
در اين پنجره گزينه Colorize را با يك كليك فعال نماييد تا تغيير رنگ قسمت انتخاب شده عكس را مشاهده فرماييد . همچنين مي توانيد با استفاده از سه كشويي موجود در اين كارد تغييرات مورد نظر خود را در رنگ عكس ايجاد نماييد پس از رسيدن به رنگ مطلوب بر دكمه Ok كليك نمايد و به همين ترتيب ضمن انتخاب قسمتهاي مختلف تصوير رنگي كردن عكس را تا به آخر ادامه دهيد .
و بار ديگر از اول اين منو را انتخاب نماييد ، اما اين بار بدون فعال نمودن گزينه colorize به تنظيم رنگ عكس از طريق ايجاد تغييراتي در كشوهاي اين كادر بپردازيد

روش ديگر

از منوي image فرمان adjust و سپس color balance را انتخاب نماييد .
اولين كشوي اين پنجره را به سمت راست بكشيد تا تغيير رنگ عكس سياه و سفيد را ملاحظه نماييد .
حالا دكمه ok را در اين پنجره كليك نماييد .
از منوي image فرمان Adjust و سپس Selective color را انتخاب نماييد . با كشيدن كشويي مختلف در كادرSelective color به سمت چپ و راست رنگ عكس را انتخاب نماييد .
از منوي Image و فرمان Adjust بر موادر ديگر در اين منو كليك نموده و پنجره ها و پارامترهاي مختلف آن را جهت بدست آوردن نتيجه دلخواه آزمايش نماييد . ملاحظه خواهيد كرد كه با كمي تمرين در فتوشاپ ميتوان به آساني عكس هاي سياه وسفيد را رنگي نمود .
توجه : در صورتي كه در كامپيوتر شما عكسي براي رنگي نمودن نداريد ميتوانيد يك عكس رنكي را از طريق انتخاب منوي image و سپس adjust و فرمان Saturate به عكس سياه و سفيد تبديل نموده و از طريق منوي File>> Save a copy ذخيره ، تا جهت تمرين از آن استفاده نماييد .

رنگي كردن عكس هاي سياه وسفيد به روشي دقيقتر

براي بالا بردن دقت رنگي كردن عكسهاي سياه وسفيد ، ابتدا از طريق ابزارهاي Lasso Tools جاي خاصي از چهره را انتخاب وسپس از طريق پارامترهاي گفته شده در بالا آن را رنگي نماييد . توجه داشته باشيد كه اكثر ابزارهاي فتوشاپ در شكم خود ابزارهايي ديگري دارند كه نيازهاي متفاوت امامشابهي را تامين مي نمايند مثل ابزارLasso Tools كه با نگه داشتن كليد چپ ماوس بر روي آن ابزارهاي جانبي آن ظاهر مي گرددد . مثلا براي رنگي كردن عكس سياه وسفيد يك شخص اول دور لب آن را با ابزار Polygonal Lasso Tools انتخاب و سپس براي رنگ كردن آن دستورات گفته شده در بالا استفاده نماييد . دوباره صورت را انتخاب نماييد و سپس از پارامترهاي گفته شده براي رنگي نمودن آن استفاده نماييد و همينطور الي آخر .
توجه : هنگام اجراي يك پروژه در فتوشاپ ، مثلا رنگي ركدن يك عكس عمليات زيادي را پشت سر هم ميگذاريم كه گاه ميخواهيم يك يا چند حركت را پس بگيريم ، براي اين منظور از پنجره History در فتوشاپ استفاده مي نماييم ، اين پنجره كليه عمليات را ليست مي نمايد و شما مي توانيد با كليك بر هريك از عمليات ثبت شده در ليست ، عكس را تاآن مرحله از عمليات به عقب ببريد ، اين پنجره كه تصوير آن را در زير مي بينيد ، از طريق منوي Windows در فتوشاپ قابل دستيابي است .

رنگي كردن چشم

براي رنگي كردن چشم ، ابزار Zoom را انتخاب و بر روي چشمي كه مي خواهيد رنگ آن را تغيير دهيد كليك نماييد تا چشم درشت گردد .
سپس با كليك بر روي Set foreground colo در ستون ابزار فتوشاپ پنجره انتخاب رنگ را آورده و رنگ مورد نظر براي چشم را بسازيد .
در هر كجاي مربع بزرگ اين پنجره كليك نماييد رنگ آن را در قسمت بالاي مربع كوچك مي بينيد ، هرگاه به رنگ مطلوب رسيده ايد با كليك بر روي دكمه Ok انتخاب خود را تاييد نماييد ، براي عوض كردن رنگ مربع بزرگ ، بايد كشويي مستطيلي موجود در امتداد مربع بزرگ را به بالا و پايين بكشيد تا رنگ مورد نظر را پيدا نماييد .
بعد از انتخاب رنگ چشم از ابزار Air brush و يا Paint broush استفاده نماييد يعني با ابزار broush در داخل سياهي چشم ( منهاي مردمك چشم ) كليك نماييد و اين كار را تا رنگي كردن كامل چشم ادامه مي دهيم ، در صورتيكه Broush بزرگتر يا كوچكتر از حد مطلوب باشد از طريق منوي Windows در برنامه فتوشاپ Show broush را انتخاب نماييد ويا كليد ميانبرF5 را فشار دهيد . در آ‹ نقطه هاي سياه بزرگ و كوچك قرار دارد كه شما با كليك بر روي آن نقطه ها اندازه مطلوب را براي بروس خود انتخاب مي نماييد .
توجه : براي اين كه كار مطلوب تر باشد شما مي توانيد بعد از انتخاب ابزاردر Toolbar ، Opacity را كاهش دهيد با اين كار رنگ شما به صورت لايه ئي بي رنگ برروي قسمت مورد نظر مي نشيند .
توجه : براي آسان شدن اين كار شما ميتوانيد از ابزارهاي انتخاب ، ابزار Rectangular marquee tool كه با كليد ميانبر M فعال مي شود ابزار انتخابي دايره را انتخاب و دور چشم ها را انتخاب كنيد تا رنگ كردن آن آسان تر باشد .

روشي ديگر براي رنگي كردن چشم

ابتدا از ابزار انتخاب ، ابزار انتخابي دايره را انتخاب و دور چشم ها را Select مي كنيم . سپس از منوي image فرمان Adjust و Hue/ station را انتخاب و گزينه colorize را انتخاب و سپس رنگ مورد نظر را انتخاب مي كنيم

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها