عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد

پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

 
پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد

خبرگزاري فارس: پادگان بزرگ البركه ليبي واقع در شهر بندري بنغازي به رغم مقاومت نظاميان طرفدار سرهنگ معمر قذاقي ديكتاتور ليبي، به دست تظاهركنندگان و مردم انقلابي افتاد.


 

به گزارش فارس، "فرج ابوالعشه " از رهبران گروه‌هاي مخالف رژيم ديكتاتوري ليبي لحظاتي پيش به شبكه تلويزيوني العالم خبر داد كه مردم و انقلابيون پادگان بزرگ البركه‌ي شهر بنغازي را تصرف كردند.

ابوالعشه با بيان اين كه اين پادگان وابسته به سازمان امنيت ليبي بود؛ گفت: به دنبال تصرف اين پادگان به دست مردم و انقلابيون ليبي نيروهاي مستقر در آن با هدف سركوب مردم اقدام به تيراندازي و استفاده از جنگنده‌ها و ضد هوايي كردند اما در نهايت نتوانستند در برابر عزم مردم ايستادگي كنند و اين پادگان به تصرف كامل انقلابيون در آمد.

ابوالعشه افزود: انقلابيون پس از آن موفق به تصرف اين پادگان شدند كه سرلشكر عبدالفتاح يونس به مردم پيوست و فرماندهي نيروي موسوم به صاعقه را به عهده گرفت و به وسيله آن ها پادگان البركه را به تصرف در آورد آن گاه سراسر شهر بنغازي را فتح كرد.

ابوالعشه با بيان اين كه تا سقوط قذافي زمان زيادي باقي نمانده است، ابراز اميدواري كرد اين مسئله زودتر اتفاق بيفتد پيش از اين كه آمار سركوب مردم به دست اين رژيم مستبد افزايش يابد.

 

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها