عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

زرق و برق کریستالی !

زرق و برق کریستالی !
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

حتما بارها و بارها در تبلیغات گوناگون به تصاویری که در آن یک نوشته یا یک محصول حالت درخشش و برق زدن دارد را مشاهده کرده اید. بویزه نوشته ها یا تصاویری که حالت 3 بعدی داشته باشند.
در این مقاله یک راه آسان برای ایجاد چنین تصویرهایی به شما نشان میدهیم.
مرحله 1- متن مورد نر خود را تایپ کنید. سپس در پانل لایه ها بر روی لاهی متن کلیک کرده و گزینه Rasterize color را انتخاب کنید
 
مرحله 2- در حالی که کلید Ctrl را نگهداشته اید، بر روی لایه در پانل لایه ها کلیک کنید تا مانند شکل زیر انتخاب شود.
 
سپس کلید D را فشار دهید تا رنگهای پیش فرض از نو انتخاب شوند. با استفاده از منوی Filter>render>clouds یک فیلتر ابر مانند بر روی تصویر ایجاد کنید. در صوتی که به مشکلی برخوردید اطمینان حاصل کنید که در حالت RGB هستید.(این کار با استفاده از منوی image > adjustment انجام میشود)
مرحله 3- اکنون افکت الماس گونه را ایجاد میکنیم. با استفاده از فیلتر شیشه ای که از منوی Filter>Distort>glass قابل دسترسی است، تنظیمات مشخص شده در شکل زیر را اعمال میکنیم.
 
دقت کنید که در photoshop cs3 الماس ها رنگ خاکستری دارند تا نقره ای! در چنین حالتی باید Ctrl+M را فشرده و نقطه سمت راست را گرفته و آن را به سمت چپ بکشیم به گونه ای که الماس های ما حالت روشن تری به خود بگیرند.
 
در نهایت باید تصویر شبیه به این شده باشد.
 
مرحله 4- اکنون باید یک حاشیه طلایی نیز به تصویر اضافه کنیم. برای این کار یک استایل به لایه مان اضافه میکنیم.(این کار را با دابل کلیک کردن بر روی لایه در پانل لایه ها انجام میدهیم)
بر روی stroke کلیک کرده و تنظمیات زیر را در آن اعمال میکنیم.
 
مرحله 5- سپس بر روی Bevel and emboss کلیک کرده و گزینه emboss را انتخاب میکنیم. در قسمت style ،"Stroke Emboss" را انتخاب کنید و دیگر تنظیمات را مطابق با شکل زیر انجام دهید.
 
مرحله 6- آنچه انجام داده ایم باید حاصلی شبیه به شکل زیر داشته باشد. از این به بعد تنها سعی میکنیم تا با برخی تنظیمات، رنگ ها را به شکل دلپذیرتری در آوریم.
 
مرحله 7-با راست کلیک کردن بر روی لایه در پانل لایه ها و انتخاب Hue/Saturation ، در پنجره باز شده مقدار saturation را برابر 100 قرار میدهیم. در خصوص Hue ، مقدار را با سعی و خطا به گونه ای وارد میکنیم که یک رنگ طلایی مناسب پیدا کنیم.
 
مرحله 8-آخرین کاری که باید انجام دهیم، اضافه کردن مقداری جرقه است! با انتخاب ابزار قلم مو و راست کلیک کردن بر روی صفحه، حالت مورد نظر را مطابق با شکل زیر اعمال میکنیم. اگر حالتهای زیر در پانل موجود نبود، بر روی دکمه فلش در بالا و سمت راست پانل و انتخاب گزینه assorted و کلیک کردن بر روی Append تصاویر مورد نظر را اضافه میکنیم. سپس رنگ پیش زمینه (foreground) را سفید قرار میدهیم.
 
مرحله 9-در یک لایه جدید که در بالای لایه اصلی قرار میگیرد، با کشیدن موس، افکت مورد نظر خود را ایجاد میکنیم. البته در تصویر زیر نیز یک رنگ پس زمینه اضافه شده است تا جلوه ایجاد شده بهتر خود را نشان دهد.


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:زرق و برق کریستالی !
چهارشنبه 6 دی 1391  08:01 ب.ظ

خیلی زیبا بود واقعا فتوشاپ یکی از بهترین هاست

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان

پاسخ به:زرق و برق کریستالی !
سه شنبه 15 اسفند 1391  06:24 ب.ظ

کوتاه و مفید منتظر دیگر آموزش ها هستم

javad2013_1

javad2013_1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 22
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها