عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

دکوراسیون متن ها با فوتوشاپ! – بخش اول

دکوراسیون متن ها با فوتوشاپ! – بخش اول
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:45 ب.ظ

ایجاد یک متن و شکل دهی به آن همواره یک موضوع قابل بحث بوده است. در این باره این که چه فونتی، چه رنگی، چه اندازه ای را بر روی نوشته اعمال کنید جای بحث و بررسی دارد.
در این مقاله تکنیکهای بسیاری را خواهیم آموخت که چگونه متن ها را با استفاده از بافت ها (texture) ، قلم مو ها و الگوها قالب بندی و تزئین کنیم.
مثلا با استفاده از چنین تکنیکهایی میتوانید به تصویری مانند زیر دست یابید:
 
مرحله 1-قبل از این که کار را بر روی تصویر اصلی آغاز کنیم، ابتدا نیاز داریم تا الگوی ساده ای ایجاد کنیم که از آن در ادامه استفاده خواهیم کرد.
برای این منطور سند جدیدی با ابعاد 20 * 20 پیکسل ایجاد کنید. سپس از منوی edit گزینه preferences را انتخاب کرده و در پنجره باز شده در قسمت grids تنظیمات زیر را اعمال نمایید:
 
سپس با کلیدهای Shift+Ctrl+N یک لایه جدید ایجاد کنید و پس از آن لایه پس زمینه را مخفی کنید. رنگ پیش زمینه را برابر #808080 قرار داده و با ابزار دلخواه خود (قلم مو، polygonal lasso ...) شکل زیر را ایجاد کنید.
سپس الگوی ایجاد شده را با استفاده از edit>define pattern ذخیره سازید و این سند را ببندید.
 
زمانی که چنین الگوهایی ایجاد میکنید، دقت کنید که زمانی که از آنها بعنوان بافت یا سنگفرش استفاده میکنید، باید یکنواختی خود را در هنگام تکرار شدن حفظ کنند.
مرحله 2-سند جدیدی ایجاد کنید. این بار ابعاد آن را برابر 1024x768px قرار دهید. سپس ابزار رنگ تدریجی (Gradiant) را انتخاب کرده و gradient editor را باز کنید.
همانطور که در شکل زیر میبینید بر روی pastels کلیک کرده و اولین رنگ تدریجی آن را انتخاب کنید.
 
با استفاده از رنگ تدریجی خطی (Linear) ، در حالی که کلید shift را نگهداشته ایم، از پایین تا بالای صفحه خطی ترسیم میکنیم.سپس میزان opacity لایه را برابر 75% قرار میدهیم.
در نهایت باید چنین نتیجه ای داشته باشیم:
 
مرحله 3- برای آن که پس زمینه مان را زیباتر کنیم، ابتدا تصویری از ابرها پیدا کرده ایم. سپس آن را در یک لایه جداگانه بعنوان پس زمینه قرار داده ایم. با فشردن Ctrl+I آن را معکوس کرده و blending mode آن را برابر screen قرار داده ایم.
 
سپس برای اینکه عمق بیشتری به پس زمینه بدهیم دقیقا مراحل فوق را برای تصویر دیگری مثل این تصویر انجام میدهیم.
مرحله 4-قبل از این که بر روی پیش زمینه آغاز به کار کنیم، یک ایده جالب این است که برخی مراحلی که در ادامه تکرار میشوند را بهتر شناسایی کنیم. مثلا یکی از این موارد این است که شما بر روی رنگ پیش زمینه دوبار کلیک کرده و رنگهای زیر را برای مراحل بعدی انتخاب کنید:
 
#b5005e, #39d336, #00baff
مرحله 5-بسیار خب، اکنون برای ایجاد متن دلخواه ابتدا یک گروه لایه جدید به نام foreground میسازیم. سپس ابزار متن را انتخاب کرده و متن مورد
 
نظر خود را مینویسیم. سپس متن را انتخاب کرده و منوی window>character را انتخاب میکنیم. سپس در پنجره باز شده تنظیمات زیر را اعمال میکنیم. دلیل این که فاصله بین کاراکترها را زیاد وارد کردیم این است که به اندازه کافی برای حاشیه هایی که در ادامه خواهیم افزود فضا داشته باشیم.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها