عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فردا روزی سرنوشت ساز بحرینی ها

فردا روزی سرنوشت ساز بحرینی ها
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:46 ب.ظ

عضو مجلس نمایندگان بحرین با بیان اینکه مردم بحرین فردا سه شنبه با شرکت در تظاهراتی گسترده ، روزی سرنوشت ساز را در کشورشان رقم می زنند، تاکید کرد، مخالفان از نظراصولی با گفتگو مخالف نیستند و ازسالها پیش خواستار گفتگو و تضمین هایی برای حل ریشه ای مشکلات درکشور به ویژه مسائل مربوط به قانون اساسی ، تبعیض، اعطای تابعیت و اختیارات مقامات و پارلمان بوده اند.

جواد فیروز روز دوشنبه درگفت وگو با شبکه خبری العالم ، با تاکید براینکه مقامات این کشور باید علائم مثبتی نشان دهند تا مخالفان از نتایج گفتگو و عملی شدن خواسته هایشان حاصل کنند گفت : معلمان، اتحادیه عمومی کارگران در بحرین و همچنین بخش پزشکی و هیئتی از مهندسان با معترضان حرکت مردمی گسترده مسالمت آمیزی برای تحقق خواسته های اصلاح طلبانه به وجود آورده اند.

وی افزود: انجمن های سیاسی در منامه روز سه شنبه تظاهرات گسترده ای برای وفاداری به خون شهدا و تاکید برلزوم تحقق خواسته هایشان برپا خواهند کرد. عضو مجلس نمایندگان بحرین با اشاره به ایجاد بحران بی اعتمادی نسبت به دولت بعد از سرکوب خشونت بار و کشتارمعترضان، خواستار تغییر دولت ، اتخاذ تدابیری به منظور فراهم کردن زمینه مناسب برای حل بحران از طریق آزادی بیان، آزادی زندانیان سیاسی و بازخواست کسانی شد که دستور کشتار معترضان را داده اند.

وی افزود : باید نظام مشروطه سلطنتی، اختیارات مجلس نمایندگان و جابجایی مسالمت آمیز قدرت از طریق تشکیل دولت منتخب و ایجاد توازن قدرت بین مردم و دولت بررسی شود. جواد فیروز تصریح کرد: تجربیات گذشته نشان میدهد که دولت حسن نیت نداشته است و همواره از عمل به وعده هایی خود برای اجرای پیمان ملی و قانون اساسی به بهانه های مختلف شانه خالی کرده است. فیروزدر پایان تصریح کرد: کسانی که ولیعهد با آنها دیدار کرده است، نماینده مخالفان به شمار نمی روند.
 

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها