عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فردا روزی سرنوشت ساز بحرینی ها

فردا روزی سرنوشت ساز بحرینی ها
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:46 ب.ظ

عضو مجلس نمایندگان بحرین با بیان اینکه مردم بحرین فردا سه شنبه با شرکت در تظاهراتی گسترده ، روزی سرنوشت ساز را در کشورشان رقم می زنند، تاکید کرد، مخالفان از نظراصولی با گفتگو مخالف نیستند و ازسالها پیش خواستار گفتگو و تضمین هایی برای حل ریشه ای مشکلات درکشور به ویژه مسائل مربوط به قانون اساسی ، تبعیض، اعطای تابعیت و اختیارات مقامات و پارلمان بوده اند.

جواد فیروز روز دوشنبه درگفت وگو با شبکه خبری العالم ، با تاکید براینکه مقامات این کشور باید علائم مثبتی نشان دهند تا مخالفان از نتایج گفتگو و عملی شدن خواسته هایشان حاصل کنند گفت : معلمان، اتحادیه عمومی کارگران در بحرین و همچنین بخش پزشکی و هیئتی از مهندسان با معترضان حرکت مردمی گسترده مسالمت آمیزی برای تحقق خواسته های اصلاح طلبانه به وجود آورده اند.

وی افزود: انجمن های سیاسی در منامه روز سه شنبه تظاهرات گسترده ای برای وفاداری به خون شهدا و تاکید برلزوم تحقق خواسته هایشان برپا خواهند کرد. عضو مجلس نمایندگان بحرین با اشاره به ایجاد بحران بی اعتمادی نسبت به دولت بعد از سرکوب خشونت بار و کشتارمعترضان، خواستار تغییر دولت ، اتخاذ تدابیری به منظور فراهم کردن زمینه مناسب برای حل بحران از طریق آزادی بیان، آزادی زندانیان سیاسی و بازخواست کسانی شد که دستور کشتار معترضان را داده اند.

وی افزود : باید نظام مشروطه سلطنتی، اختیارات مجلس نمایندگان و جابجایی مسالمت آمیز قدرت از طریق تشکیل دولت منتخب و ایجاد توازن قدرت بین مردم و دولت بررسی شود. جواد فیروز تصریح کرد: تجربیات گذشته نشان میدهد که دولت حسن نیت نداشته است و همواره از عمل به وعده هایی خود برای اجرای پیمان ملی و قانون اساسی به بهانه های مختلف شانه خالی کرده است. فیروزدر پایان تصریح کرد: کسانی که ولیعهد با آنها دیدار کرده است، نماینده مخالفان به شمار نمی روند.
 

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها