عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تصحیح رنگ پیشرفته توسط Levels !

تصحیح رنگ پیشرفته توسط Levels !
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:46 ب.ظ

ین تکنیک، تلفیقی است از یک contrast/tone و یک تکنیک تصحیح رنگ. زمانی که شما مراحل این تمرین را پشت سر بگذارید خواهید دید که چگونه به کمک این تکنیک میتوان هر تصویری را بهبود بخشید. مدتهاست که من این روش را به عنوان یک روش کارآمد و موثر جهت تصحیح رنگها به کار میبرم.
مرحله 1- تصویری از شهر بانکوک را مشاهده میکنید. همانطور که در تصویر میبینید، این تصویر نیاز به اندکی کنتراست و همچنین پخش شدن مقداری رنگ ملایم درون آن دارد. اگر چه این شهر در واقع این طور نیست اما در تصویری که میبینم این شهر اندکی کثیف به نظر میرسد !
اما نگران نباشید. شما به زودی شاهد تفاوت بزرگی در کیفیت این تصویر خواهید بود!
 

مرحله 2-ابتدا از پانل لایه ها یک لایه تنظیم مراحل (Layer adjustment) را انتخاب کنید. اکنون ما بر آن هستیم تا نقاط سفید و سیاه را در تنظیمات مراحل انجام دهیم. در پنجره مراحل همانطور که در شکل میبینید، بر روی ابزار تنظیم نقطه سیاه (Set Black tool) در سمت چپ کلیک کنید.
 
مرحله 3-در این مرحله نقاط سیاه را تنظیم میکنیم.شما یک پنجره انتخاب رنگ خواهید دید. رنگ مشکی یکدست (جامد) را انتخاب کنید. سپس مقدار B را برابر 5 قرار دهید. این کار باعث میشود تا نقاط سیاه 95% سیاه شوند. سپس بر روی OK کلیک کنید.
 
مرحله 4-در این مرحله نقاط سفید را تنظیم میکنیم. بر روی ابزار نقطه سفید کلیک کنید. در پنجره انتخاب رنگ، رنگ سفید یکدست را انتخاب کنید و مقدار B را برابر 95 قرار دهید تا نقاط سفید، 95% سفید باشند
 
مرحله 5-در این مرحله سایه ها یافته خواهند شد و ما آماده هستیم تا تصحیح تصویر را صورت دهیم. کاری که انجام میدهیم این است که بر روی ابزار نقطه سیاه در تاریک ترین قسمت تصویر کلیک میکنیم. همین کار را با ابزار نقطه سفید در روشن ترین نقطه صفحه انجام خواهیم داد.
برای تشخیص تاریک ترین نقطه تصویر، کلید alt را پایین نگه میداریم و در حالی که دستگیره سایه ها به سمت راست حرکت میدهیم، تصویر باید سفید شود.در حین حرکت شما خواهید دید که برخی نواحی تصویر شروع به نمایان شدن میکنند.به اینجا آستانه نقطه سیاه میگوییم. همانطور که در تصویر زیر میبینید، نواحی که در تصویر نشان داده شده اند، تاریکترین نواحی تصویر اصلی هستند.
 
مرحله 6-در این مرحله سایه ها را تنظیم خواهیم کرد.در این حالت نقاط تاریک تصویر را از آستانه نقطه سایه به خاطر بسپارید و دستگیره را کاملا به سمت چپ برگردانید. ابزار تنظیم نقطه سیاه را انتخاب کنید و بر روی تاریک ترین نقطه تصویر اصلی کلیک کنید.
 
مرحله 7-اکنون باید نقاط روشن را پیدا کنیم. کلید alt را پایین نگهداشته و دستگیره سمت راست را به سمت چپ بکشید تا روشن ترین نقاط تصویر را پیدا کنید. تصویر سیاه خواهد شد و نقاط بسیار روشن نمایان میشوند.
 
مرحله 8-در این مرحله نقاط روشن را تنظیم خواهیم کرد.ابزار تنظیم نقطه سفید را از پانل مراحل انتخاب کرده و بر روی روشن ترین نقطه تصویر کلیک میکنیم.
 
مرحله 9-در این مرحله نقاط خاکستری را تنظیم خواهیم کرد. همانطور که میبینید کیفیت تصویر بسیار بهتر شده است. ابزار تنظیم نقطه خاکستری را انتخاب میکنیم. زمانی که ما با این ابزار بر روی تصویر کلیک میکنیم، باعث میشود که ناحیه انتخاب شده بعنوان نقطه خاکستری انتخاب شود و همه رنگها را با آن تطابق میدهد. پس باید بر روی آن نقطه از تصویر که خالصترین رنگ خاکستری را دارد کلیک کنیم. در این تصویر بر روی برج کوچک کلیک میکنیم. البته این مرحله نیاز به اندکی سعی و خطا دارد و شما با کلیک کردن های متعدد قادر خواهید بود تا نقطه مورد نظر را انتخاب کنید.
زمانی که به حالت مطلوب رسیدید بر روی OK کلیک کنید.
 
شما آموختید که چگونه از ابزارهای گفته شده جهت تصحیح تصویر استفاده کنید. با کمی تمرین قادر خواهید بود تا این کار را در کمتر از یک دقیقه انجام دهید! تصویر نهایی را میتوانید در زیر ببینید.
قبل از تصحیح رنگ :
 

پس از تصحیح رنگ :


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها