عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

بنغازي، مهمترين شهر بندري ليبي سقوط كرد

بنغازي، مهمترين شهر بندري ليبي سقوط كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:47 ب.ظ

 
بنغازي، مهمترين شهر بندري ليبي سقوط كرد

خبرگزاري فارس: شهر بنغازي مهمترين شهربندري ليبي كه صادرات نفت اين كشور از آنجا صورت مي‌گيرد با افتادن به دست انقلابيون و تظاهركنندگان مردمي، سقوط كرد.


 

به گزارش فارس، "فرج ابوالعشه " از رهبران گروه‌هاي مخالف رژيم ديكتاتوري ليبي به رياست سرهنگ معمر قذاقي در گفت‌وگو با شبكه خبري العالم خبر داد: شهر بنغازي به دست انقلابيون ليبي افتاده است علاوه بر اين تظاهرات در طرابلس پايتخت اين كشور نيز گسترش يافته است.

به دنبال سقوط شهر بندري بنغازي به دست انقلابيون يكي از شركت‌هاي نفتي بين المللي خارجي، حفاري نفت در ليبي را متوقف كرد. همچنين كارگران بخش صنعت نفت ليبي درحمايت از مردم و انقلابيون تهديد كردند كه دست از كار خواهند كشيد.

ابوالعشه افزود: تا سقوط رژيم ديكتاتوري قذافي زمان زيادي باقي نمانده است.

وي افزود: جرقه انقلاب ليبي در شرق كشور زده شد و تا غرب كشور امتداد يافت و اينك به طرابلس پايتخت رسيده و تا چند روز ديگر ، رژيم حاكم بر ليبي به دست مردم سرنگون خواهد شد و ليبي پس از چهار دهه اسارت به دست قذافي ، توسط مردم آزاد خواهد شد.

ابوالعشه سپس تاكيد كرد: قذافي تلاش كرد با امن جلوه دادن طرابلس ، ادعا كند كشور را در كنترل خود دارد اما اينك مردم فوج فوج به سمت طرابلس در حركت هستند و تصرف اين شهر به معني پايان رژيم قذافي خواهد بود.
 

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها