عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ایجاد منوی زیبا و مدرن در فوتوشاپ

ایجاد منوی زیبا و مدرن در فوتوشاپ
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:48 ب.ظ

آنچه در زیر میبینید، تصویری است که آن را به دفعات در تبلیغات انواع محصولات، نمایش منوی های کالاها و .. کاربرد دارد.
 
اما ببینیم چگونه میتوانیم چنین تصاوئیری ایجاد نماییم.
مرحله 1- ابتدا سند جدید با اندازه 440 * 540 پیکسل ایجاد نمایید. رنگ پس زمینه آن را با #1b1b1b پرکنید.این کار را متیوانید با استفاده از منوی Edit>fill انجام دهید.
 
مرحله 2- سپس تصمیم داریم تا پس زمینه تصویر را ایجاد نماییم. یک لایه جدید ایجاد نمایید. این کار را با استفاده از منوی Layer > New > Layer یا کلیدهای Ctrl + Shift + Alt + N انجام دهید.
ابزار انتخاب مستطیلی را با شعاع 5 پیکسل انتخاب نموده و یک محوطه 300*250 پیکسلی را انتخاب نمایید.
 
اکنون باید این محوطه انتخاب شده را با رنگ تدریجی قرمز پرکنیم. ابزار رنگ تدریجی را در حالت دایره ای (شعاعی) انتخاب نمایید و طیف رنگ آن را به گونه ای تنظیم نمایید که از مرکز با رنگ #bc0303 آغاز و به رنگ #3f0000 ختم شود
 
مرحله 3- اکنون باید یک درخشش خارجی به منو اضافه کنیم. این کار را با استفاده از منوی Layer > Layer Styles > Outer Glow و اعمال تنظیمات زیر انجام میدهیم.
 
تصویر کنونی باید شبیه به این شده باشد:
 
مرحله 4- ابزار متن را انتخاب کرده و یک متن مناسب برای عنوان منو انتخاب نمایید.
 
مرحله 5- لایه جدید ایجاد نمایید و بار دیگر با ابزار انتخاب، یک مستطیل با لبه های گرد انتخاب کنید. این محدوده باید 250*230 پیکسل باشد.
 
محدوده انتخاب را با خاکستری تیره (#111111 ) پر کنید
 
مرحله 6-اکنون باید یک جلوه درخشان به لایه جدید اضافه کنیم. اکنون در لایه جدید، از طریق منوی Select > Modify > Contract و مقدار 10 پیکسل ، تصویر را به شکل در آورید:
 
محدوده انتخابی را با ابزار رنگ تدریجی دایره ای از گوشه بالا و سمت چپ با رنگ مشکی به گوشه سمت راست و پایین با رنگ شفاف (بدون رنگ یا Transparent) بکشید.
 
Opacity لایه را برابر 50% قرار دهید
 
مرحله 7-اکنون برای پیوندهای متنی، ابزار متن را انتخاب کرده و متون مورد نظر خود را وارد نمایید. رنگ فونتی که ما در این جا استفاده کرده ایم #5a5a5a است.
 
مرحله 8-در این مرحله باید پیوندها را تفکیک کنیم. با استفاده از ابزار انتخاب مستطیلی و انتخاب کردن محدوده 1*210 پیکسلی بین هر دو خط و پرکردن این محدوده با رنگ #1e1e1e به تصویر زیر میرسیم.
 
مرحله 9-آخرین مرحله، افزودن رنگ پس زمینه مناسب به یکی پیوندها به عنوان پیوند فعال میباشد. بنابراین یک لایه جدید در پشت لایه متن ایجاد کرده و یک محدوده 30*210 پیکسلی انتخاب میکنیم. سپس این محدوده را با رنگ #171717 پرمیکنیم.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hashemsarhadi تشکرات از این پست

پاسخ به:ایجاد منوی زیبا و مدرن در فوتوشاپ
چهارشنبه 6 دی 1391  07:52 ب.ظ

مثل همیشه زیبا...........

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها