عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افکت 3 بعدی کانال ها !

افکت 3 بعدی کانال ها !
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:48 ب.ظ

در این تکنیک شما می آموزید که چگونه یک افکت 3ه بعدی با استفاده از کانالها ایجاد کنید. شما میتوانید با ایجاد یک نقشه برآمدگی و منتقل کردن آن به یک کانال آلفا نتایج بسیار جالبی را مشاهده کنید!
مرحله 1-متن مورد نظر خود را در لایه 1 ایجاد نمایید. سپس با راست کلیک کردن بر روی لایه مورد نظر آن را رستر کنید (rasterized)
 
مرحله 2- لایه جدیدی ایجاد کنید و با استفاده از ابزار انتخاب مربعی در اطراف متن یک کادر انتخاب ایجاد کنید.

مرحله 3-کادر انتخابی را با استفاده از ابزار سطل رنگ با رنگ سفید پر کنید. سپس با کمک کلیدهای Ctrl + D کادر انتخابی را از بین برده و در حالی که همچنان لایه 2 انتخاب شده است، بر روی لایه 1 در پانل لایه ها کلیک کنید تا به حالت زیر انتخاب شود
 
مرحله 4- کلید delete را فشار دهید تا چنین چیزی را مشاهده کنید:
 
مرحله 5- لایه 1 را انتخاب کرده و بر روی لایه 2 کلیک کنید. این آن تصویری است که میخواهیم آن را 3 بعدی کنیم
 
مرحله 6- بر روی دکمه new channel در پایین پانل کانالها کلیک کنید. در این حالت alpha 1 نمودار میگردد. اکنون تصویر خود را با استفاده از رنگ سفید پر کنید
 

 

مرحله 7- با کلیدهای Ctrl +D حالت انتخاب را از بین برده و با استفاده از منوی Filters>Blur>Gaussian blur به مات کردن تصویر مورد نظر خود بپردازید.
 
سپس بر روی کانال RGB در بالای پانل کلیک کنید.
مرحله 8- به پانل لایه ها برگردید و لایه تصویر را انتخاب کنید
 
مرحله 9- اکنون شما آماده اید تا مرحله جادویی کار را انجام دهید! این کار را متیوانید با استفاده از منوی Filter>Render>Lighting effects انجام دهید!
 
در انی حالت شما متیوانید از تنظیماتی که در تصویر فوق میبینید استفاده کنید یا این که به دلخواه خود تنظیمات دیگری را بر روی تصویر اعمال نمایید.
بر روی کانال texture کلیک کرده و Alpha 1 را بارگذاری کنید. سپس بر روی انتخاب کننده رنگ یا Color picker کلیک کنید تا به نورهای خود مقداری رنگ بدهید. در اینجا ما از رنگ ارغوانی استفاده کرده ایم.
مرحله 10- بر روی OK کلیک کنید تا حاصل کار خود را ببینید! البته میتوانید یک استایل سایه نیز به لایه مورد نظر بدهید تا جالبتر به نظر برسد.
 
با کمی تمرین و حوصله بیشتر میتوانید حتی چنین تصاویری نیز داشته باشید:
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها