عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معارض شيعي بحرين فردا از تبعيد به كشورش بازمي‌گردد

معارض شيعي بحرين فردا از تبعيد به كشورش بازمي‌گردد
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:49 ب.ظ

برغم تهديد‌هاي موجود؛
معارض شيعي بحرين فردا از تبعيد به كشورش بازمي‌گردد

خبرگزاري فارس: دبيركل جنبش آزادي‌ها و دموكراسي "حق " و يكي از معارضان برجسته شيعي بحرين كه اكنون در تبعيد به سر مي‌برد اعلام كرده كه برغم تهديدهاي موجود فردا به كشورش باز مي‌گردد.


 

به گزارش فارس، شيخ "حسن مشيمع " معارض شيعي بحريني كه اكنون در تبعيد به سر مي‌برد و رژيم حاكم بحرين چندي پيش او را به اتهام تروريست بودن بطور غيابي محاكمه كرده بود در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه تاكيد كرد كه قصد دارد فردا سه‌شنبه به كشورش بازگردد.

وي از لندن گفت: من تصميم گرفته‌ام كه به كشورم بازگرد و سه‌شنبه نيز در حدود ساعت 7 عصر در فرودگاه منامه خواهم بود.

وي كه ژوئن گذشته بدليل انجام معالجات پزشكي به لندن رفته بود، بطور غيابي محاكمه شد اما با اين وجود اعلام كرده است كه در شرايط كنوني حاكم بر بحرين نمي‌تواند خارج از كشورش بماند.

وي تاكيد كرد كه هيچ تضميني وجود ندارد كه به محض رسيدن به فرودگاه منامه دستگير نشود بويژه اين‌كه مردم بحرين اين روزها با برپايي تظاهرات‌هاي پياپي خواستار ايجاد اصلاحات عميق در كشورشان و برقراري دموكراسي هستند.

مشيمع دبيركل جنبش آزادي‌ها و دموكراسي "حق " است كه به همراه 25 فعال سياسي شيعه ديگر به اتهام جعلي تاسيس يك سازمان تروريستي بطور غيابي محاكمه شده است.

اين در حالي است كه شيعيان بحرين توانستند در انتخابات اكتبر گذشته اين كشور با به دست آوردن 18 كرسي از مجموع 40 كرسي پارلمان يك پيروزي چشمگير كسب كنند با وجود اينكه دولت بحرين در آستانه برگزاري انتخابات پارلماني با ادعاهايي چون تلاش براي براندازي حكومت و دخالت در اقدامات تروريستي، صدها فعال بحريني از جمله 23 رهبر گروه‌هاي شيعه را دستگير كرد تا مانع نامزدي يا فعاليت آنها در انتخابات اين كشور شود.

 

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها