عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اشعه نور

اشعه نور
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:57 ب.ظ

 

در اني مقاله مي آموزيد كه تصاويرتان را مهيج تر كنيد. شما خواهيد آموخت كه چگونه از تركيب ابزارها براي افزودن يك اشعه نور واقع گرايانه بر روي تصاويرتان استفاده نماييد.
مرحله 1 – يك تصوير باز كنيد: ابتدا تصوير مورد نظر خود را انتخاب كرده و آن را درون محيط فوتوشاپ باز كنيد. اين تصوير بهتر است حاوي يك منبع نور مثل آسمان خيلي روشن باشد.
 
مرحله 2- لايه پس زمينه را تكثير كنيد: لايه پس زمينه را در پانل لايه ها انتخاب كرده و با فشردن Ctrl+j آن را تكثير نماييد.
 
مرحله 3- از ابزار Levels براي افزايش كنتراست استفاده نماييد: در حالي كه لايه انتخاب شده است، از منوي Enhance > Adjust Lighting > Levels استفاده كنيد. در اين حالت دستگيره مشكي را تا جايي به سمت چپ ميبريم كه بيشتر تصوير به جز منبع نور مشكي شود.
بعنوان مثال در تصوير زير كنتراست تنها تا جايي افزايش يافته است كه پنجره كاملا سفيد شود.
 
مرحله 4- نواحي كه شفاف نيستند را رنگ آميزي كنيد: با استفاده از ابزار قلم مورنگ پيش زمينه را مشكي كنيد. سپس روي مناطقي كه روشن نيستند رنگ آميزي كنيد. در تصوير زير ميبينيد كه همه چيز به جز پنجره و استخوانهاي درون تصوير راديولو‍ژي رنگ آميزي مشكي شده اند.
 
مرحله 5- در پانل لايه ها، لايه بالايي را انتخاب كنيد و blend mode را به Screen تغيير دهيد. اين كار باعث ميشود تا تنها نواحي سفيد قابل مشاهده باشند
 
مرحله 6- اعمال Radial Blur: در اني مرحله در حالي كه لايه بالايي انتخاب شده است، از منوي Filter > Blur > Radial Blur استفاده كرده تا مات شدگي شعاعي را اعمال نماييم.
در پنجره باز شده تنظيمات زير را اعمال ميكنيم. در تنظيمات Blur Center، هدف را به جايي ميبريم كه ميخواهيم نور از آنجا بتابد. بعنوان مثال در تصوير زير ما آن را به گونه اي تنظمي كرده ايم كه هدف پنچره باشد.
 
مرحله 7- تكثير لايه و تكرار فيلتر Radial Blur: اكنون ميبايد اشعه دورن تصوير شما كمي ضعيف به نظر برسد. در اين مرحله فرآيند تكثير لايه را تكرار كرده و فيلتر Radial Blur را به منظور گسترش و روشني اشعه نور تكرار ميكنيم. با استفاده از كليدهاي Ctrl+J لايه را تكثير ميكنيم. همچنين ميتوانيم از Ctrl+F استفاده كنيم تا آخرين فيلتر مجددا اعمال شود.
ممكن است شما در تصوير خود مجبور باشيد چندين بار اين كار ر در لايه هاي مختلفي انجام دهيد تا نتيجه مورد نظر خود را بدست آوريد.
 
مرحله 8 – تركيب لايه ها: لايه بالايي را انتخاب كرده و Ctrl+E را چندين بار نت زماني فشار دهيد كه تنها دو لايه باقي مانده باشد.
 
مرحله 9- نور را رنگ بزنيد!: در حالي كه لايه بالايي انتخاب شده است، منوي Enhance > Adjust Color > Adjust Hue/Saturation را باز كنيد و درون ابزار Hue/Saturation گزينه Colorize را در گوشه راست و پايين تيك بزنيد. سپس ميزان رنگ و اشباع آن را به گونه اي تنظيم كنيد كه رنگ مورد نظرتان را به اشعه بدهند. مثلا ميتوانيد از تنظميات زير استافده نماييد.
 
مرحله 10- روشنايي و كنتراست را تنظيم كنيد: در حالي كه لايه پس زمينه انتخاب شده است، از منوي Layer > New Adjustment Layer > Brightness/Contrast استفاده كنيد. اين كار باعث ميشود كه يك لايه تنظميم روشنايي و كنتراست در بالاي لايه پس طمينه قرار بگيرد به گونه اي كه گويي كه تنها روي لايه پس زمينه تاثير ميگذارد و نه روي اشعه نور. در اين مثال آنچه ما اعمال كرده ايم چنين است:
 
مرحله 11- گاهي اوقات اشعه نور ميتواند در مكانهايي از تصوير قرار گيرد كه نبايد بگيرد. مثلا روي صورت و... . اگر شما ميخواهيد يك مناطق را از هر محوطه اي حذف نماييد، لايه بالايي را انتخاب كنيد و سپس با استفاده از ابزار قلم موو يك پيش زمينه مشكي بر روي اين نواحي رنگ آميزي كنيد.
 

نتايج نهايي


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hashemsarhadi تشکرات از این پست

پاسخ به:اشعه نور
چهارشنبه 6 دی 1391  07:50 ب.ظ

آموزش هاتون واقعا عالیه

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها