عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جلد دفترچه

جلد دفترچه
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:58 ب.ظ

جلد دفترچه معمولا حالت هنری خاصی باید داشته باشد! در این تمرین می آموزیم که چگونه چننی جلدی ایجاد کنیم!
مرحله 1- یک تصویر پس زمینه یا هر تصویری که نمایانگر جلد یک دفترچه باشد را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که آنچه انتخاب کرده اید با تصویری که قصد دارید بعدا روی آ« قرار دهید همخوانی دارد.
 
مرحله 2- ایجاد یک عنوان برای دفترچه انتخاب کرده و آن را تایپ کنید. سعی کنید هم فونت درشتی داشته باشد و هم اینکه فونت زیبایی برای منظور ما باشد. اکنون لایه ای به نام ‘background’ ایجاد کرده و در پانل لایه ها آن را در زیر همه دیگر لایه ها قرار دهید. سپس رنگ پیش زمینه را تغییر داده و رنگی را انتخاب کنید که که با رنگ فونت مورد نظر شما مغایرت داشته باشد. مثلا در این جا من از #d9d3c1 استفاده کرده ام.
سپس با استفاده از ابزار انتخاب مستطیلی ناحیه ای را در پشت عنوان انتخاب میکنیم که آن را کاملا بپوشاند. سپس درون محوطه انتخاب شده راست کلیک میکنیم و گزینه fill را انتخاب میکنیم. در پنجره باز شده ‘Foreground Color’ را انتخاب کرده و OK را کلیک میکنیم.
میزان کدر بودن لایه را برابر 75% قرار دهید. تصویر باید شبیه به این شده باشد:
 
مرحله 3- ایجاد نوار: یک لایه جدید با نام tape ایجاد کنید. رنگ پیش زمینه را به #f1e5a9 تغییر دهید. البته این رنگ با توجه به تصویر کنونی تعیین شده و ممکن است شما بخواهید با توجه به تصویر خود رنگ دیگری را انتخاب نمایید.
با استفاده ار ابزار انتخاب مستطیل یک مستطیل بزرگ انتخاب کنید. سپس درون محوطه انتخابی راست کلیک کرده و گزینه Fill را انتخاب نمایید. سپس ‘Foreground Color’ را انتخاب کنید و OK را کلیک نمایید.
اکنون باید در پایین و بالای مستطیل را با استفاده از ابزار Lasso انتخاب کرده و دکمه Delete را فشار دهیم تا بریده شوند.
در نهایت میزان کدر بودن ( opacity ) را برابر 60% قرار میدهیم. تصویر نهایی باید شبیه به یک نوار به نظر برسد.
 
مرحله 4- با استفاده از نوارهای چسب ایجاد شده، عنوان را محکم کنید!!
با استفاده از دکمه های CTRL + T میتوانیم نوارها را بچرخانیم و تصویر کلی را به این شکل درآوریم. برای تکثیر لایه نوار میتوانیم از Ctrl+j استفاده کنیم.
 
مرحله 5- ايجاد پونزها: در اين مرحله بايد چند پونز آماده كنيم. ابتدا يك رنگ مناسب براي پيش زمينه انتخاب ميكنيم. مثلا رنگي كه در اين جا انتخاب شده است #94938f ميباشد. اكنون با استفاده از ابزار Ellipse يك دايره كوچك ايجاد ميكنيم.
 
حال يك دايره كوچكتر و تيره تر ايجاد كرده و آن را به گوشه راست و بالاي دايره اول منتقل ميكنيم. سپس يك دايره كمي بزرگتر از قبلي ايجاد كرده و آن را بهمان رنگ دايره اول در مي‌آوريم. سپس اين دايره را به گونه اي حركت مي دهيم كه مطابق شكل زير با دايره هاي قبلي همپوشاني داشته باشد.
 
رنگ پيش مينه را به #e1e1e0 و رنگ پس زمينه را به #94938f تغيير ميدهيم. اكنون با دايل كليك كردن روي لايه آخرين دايره ايجاد شده در پانل لايه ها، پنجره استايل ها را باز ميكنيم و در پايين و سمت چپ آن روي Gradient Overlay كليك ميكنيم. سپس تنظيمات زير را اعمال ميكنيم:
 
زماني كه شما از تنظميات و رنگهاي مورد نظر خود راضي بوديد، ميتوانيد 3 لايه دايره اي را كه ايجاد كرده ايد تركيب كرده و آن را thumbtack بناميد.
بعد از انجام اين كار بازهم از استايلها استفاده ميكنيم و چنني تنظمياتي را اعمال ميكنيم:
 
مرحله 6- ايجاد تصوير پوسته: تصوير مورد علاقه خود را كه قصد داريد بر روي جلد دفترچه با پونز چسانده شود باز كنيد و نام اين لايه را photo بناميد.
اكنون بايد به اين تصوير مقداري عمق بدهيم. بنابراين با از منوي Edit > Transform > Warp استفاده ميكنيم و گوشه پاييني و سمت راست را كمي به بيرون ميكشيم.
 
مرحله 7- افزودن سايه : استايل لايه Photo ميرويم و تنظمياتي را در قسمت Drop Shadow انجام ميدهيم كه نتيجه مطلوب ما حاصل شود. در اين مثال از اين تنظيم استفاده شده است:
 
اكنون تنها كافي است تا ترتيب لايه ها را به گونه اي قرار دهيد كه لايه پونز روي لايه تصوير قرار گيرد.
در صورتي كه مايل باشيد ميتوانيد با استفاده از Image > Adjustments > Color Balance مقداري رنگهاي روي صفحه را بالانس كنيد تا ملايم تر به نظر برسند.
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:جلد دفترچه
چهارشنبه 6 دی 1391  07:48 ب.ظ

این یکی واقعا عالی و زیبا بود

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها