عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نیمرخ و رنگهای تدریجی

نیمرخ و رنگهای تدریجی
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:58 ب.ظ

گاهی اوقات نیاز میشود تا به جای یک تصویر واقعی، سایه ای از آن را داشته باشیم. این کار میتواند در برخی تصاویر هنری و یا اخبار و تصاویر نمادین به کار گرفته شود.
در این مقاله یاد میگیریم چگونه یکی از این تصاویر را ایجاد نماییم.
مرحله 1-تصویر مودر نظر خود را باز کنید. دقت کنید که تصویری را انتخاب نمایید که در آن عناصر تصویری به خوبی از یکدیگر جدا شده باشند. به عنوان مثال تصاویر زیر میتوانند نمونه های خوبی برای آنچه که ما میخواهیم انجام دهیم باشند:
 
مرحله 2- از منوی Image>Adjustments>Threshold استفاده نمایید
 
مرحله 3- دستگیره مورد نظر را بگیرید و به گونه ای آن را بکشید که عناصر تصویری و آنچه که میخواهیم قابل مشاهده باشند سیاه شوند. مثلا برای تصویر بالگرد، دستگیره را بین دو ناحیه پیکسلها قرار میدهیم.
 
مرحله 4- ما نیاز داریم تا لایه پس زمینه را بعنوان یک لایه معمولی تصویر قراردهیم تا بتوانیم پیکسلهای سفید را حذف کنیم. برای این منظور روی لایه پس زمینه دابل کلیک کرده و سپس OK را کلیک کنید.
 
مرحله 5- راه های بسیاری برای انتخاب پیکسلهای سفید وجود دارد. اما ما ساده ترین راه را انتخاب میکنیم! یعنی استفاده از ابزار قلم جادویی یا Magic Wand
 
مرحله 6- تلورانس را با مقدار صفر مقداردهی میکنیمو اطمینان حاصل مینماییم که گزینه Contiguous انتخاب نشده است. این کار ما را مطمئن میکند که پیکسلهای سفیدی که در مجاورت ناحیه پیکسلهای سفیدی که ما کلیک کرده ایم قرار ندارند نیز انتخاب خواهند شد
 
مرحله 7 – در یک نقطه روی پیکسلهای سفید کلیک کرده و دکمه Backspace را برای حذف آنها کلیک میکنیم.
 
مرحله 8- اکنون روی آیکون New Layer در پایین پانل لایه ها کلیک میکنیم تا یک لایه جدید ایجاد نماییم. سپس آن را گرفته و به زیر لایه تصویر پس زمینه میکشیم.
 
مرحله 9- با استفاده دکمه های Ctrl + D پیکسلهای انتخابی را از حالت انتخاب خارج میکنیم. سپس ابزار رنگ تدریجی ( Gradient ) را انتخاب میکنیم.
 
مرحله 10- در حالی که لایه 1 و همچنین ابزار رنگ تدریجی انتخاب شده اند، روی انتخاب کننده رنگ پیش زمینه کلیک در پایین نوار ابزار کلیک میکنیم رنگ سفید را انتخاب مینماییم. همچنین رنگ پس زمینه را به همین روش تبدیل به رنگ نارنجی میکنیم. رنگی که ما در اینجا از آن استفاده کرده ایم #ffa800 است. این کار تنظیم کننده رنگهای سمتهای مختلف رنگ تدریجی مودر نظر ما است.
 
مرحله 11-بر روی بالای تصویر کلیک کرده و تا تقریبا یک چهارم مانده به پایین تصویر بکشید. میتوانید برای این که خط ترسیم شده مستقیم باشد دکمه shift را نیز پایین فشار دهید.
 
مرحله 12- تصویر اکنون باید چیزی شبیه به این باشد
 
مرحله 13- برای مثالی دیگر، مراحل 1 تا 11 را این بار با تصویر سربازها تکرار کنید. اما قبل از انجام مرحله 11، نوع رنگ تدریجی را شعاعی انتخاب کنید.
 
مرحله 14- اکنون پشت سرسرباز دوم کلیک کنید و به گونه ای موس را بکشید که حالت نهایی شبیه به یک نوع درخشش خورشید به نظر برسد. سپس میتوانید پیکسلهای مشکی را که به آنها نیازی نداریم را حذف کنید.
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها