عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لباسهای پرنده

لباسهای پرنده
دوشنبه 2 اسفند 1389  05:59 ب.ظ

یک راه جالب و زیبا برای ایجاد جلوه های تصویری، نمایش لباسهایی است که در حال راه رفتن و دویدن و .. هستند!!
مرحله 1- تصویر یک فرد را باز کنید. ترجیحا تصویری تمام قد باشد و حالت بدن به گونه ای باشد که حالت مورد نظر شما را ترسیم کند.در صورتی که تصویر پس زمینه ساده تر باشد کار شما برای بریدن و انتخای آن ساده تر خواهد بود.
برای هرکدام از مراحل زیر، کار مورد نظر را در یک لایه جدا انجام دهید تا خطر خراب شدن تصویر و شروع مجدد را نداشته باشید.
 
مرحله 2- در تصویر بر روی مکانهایی که پوست بدن فرد نمایش داده شده است زوم کنید.
سپس ابزار مهر لاستیکی را انتخاب کرده و از آن برای پاک کردن نواحی بدن فرد مورد نظر استفاده نمایید.
برای این کار ابتدا دکمه alt را فشار داده و در نزدیکی پوست کلیک کنید تا نمونه برداری صورت گیرد. سپس alt را رها کرده و با کلیک موس و کشیدن روی پوست، شروع به حذف بدن فرد نمایید!
اگر شما یک پس زمینه یکدست دارید، کار حتی از این هم راحت تر است چرا که کافی است بدن را انتخاب کرده و دکمه Delete را فشار دهید.
 
مرحله 3 – در این مرحله توانسته ایم بخشهایی از بدن را حذف کنیم اما به یک مشکل بر میخوریم! با سطوح داخلی آستین کت و پاچه شلوار و یقه پیراهن و شبیه به آن چه کنیم؟
در چننی وضعیتی چاره ای نداریم جز آنکه موارد ذکر شده را مجددا ترسیم نماییم. با استفاده از ابزار انتخاب، میباید منطقه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس آن را با استفاده از ابزار سطل رنگ پرکنیم. مسلما چنین کاری چندان نتیجه جالبی نخواهد داشت و تصویر حاصل، واقعی به نظر نخواهد رسید.
تکنیکی که در اینجا از آن بهره میگیریم استفاده از سایه روشن هاست. بنابراین در حالی که منطقه مورد نظر ما انتخاب شده است، از ابزار قلم مو استفاده کرده و تنظمیات آن را به گونه ای انجام میدهیم که سایز قلم مو بزرگ باشد و حالت محو شدگی داشته باشد.
 
مرحله 4- برای مناطقی که نیاز به سایه های عمیق تری دارند، ابتدا منطقه را در یک لایه مجزا توسط یک رنگ یکدست پر کنید. شاید بهتر باشد در چنین مواقعی از ابزار Eyedropper استفاده کرده و یک رنگ مناسب را از خود نواحی اطراف تصویر انتخاب کنیم.
سپس میتوانید بر روی این لایه مقدار کمی نویز بیاندازیم. برای انجام این کار از منوی Filter>Noise>Add Noise استفاده کرده و مقدار 1 را در پنجره باز شده انتخاب میکنیم و فیلتر را اعمال میکنیم. این کار باعث میشود تصویر ما کمی واقعی تر به نظر برسد.
اکنون باید از ابزار مهرلاستیکی استفاده کنیم تا برخینواحی تصویر را بازسازی نماییم و سپس بازهم با استفاده از ابزار قلم مو بر روی آن سایه روشن ایجاد کنیم.
دقت کنید که موفقیت در این مرحله به کمی تمرین نیاز دارد. لذا از اینکه در دفعات اول چندان نتیجه دلخواهی بدست نمی آورید دلسرد نشوید!
 
مرحله 5- باز هم از ابزار مهر لاستیکی استفاده میکنیم تا نواحی دیگر لباس را بازسازی نماییم. مثلا در این تصویر من از این ابزار استفاده کرده ام تا بتوانم یقه پشت پیراهن را بازسازی کنم.
 
مرحله 6 – دقت کنید که لباسهایی که از جلو باز میشوند مانند کت و پیراهن نسبت به لباسهایی که مانند شلوار در پشت قرار میگیرند ، سایه روشن های متفاوتی دارند. به جای این که در پایین یا در اطراف سایه ایجاد کنیم، سایه میباید به عنوان بخشی از لباس باشد تا عمق را نشان دهد.
البته بازهم میتوانید از مقداری نویز استفاده کنید تا حالت واقعی تری به تصویر دهید. در اینجا من در حالی که محوطه مورد نظر انتخاب شده است ، بوسیله تکنیک مشابهی مقداری سایه ایجاد کرده ام(استفاده از قلم موی بزرگ) تا به ژاکت مقداری عمق بدهم. البته میتوانیم از یک رنگ جامد برای پرکردن این محوطه نیز استفاده کنیم تا به تصویر جلوه زیباتری بدهد.
 

نتیجه نهایی


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hojat20 تشکرات از این پست

پاسخ به:لباسهای پرنده
چهارشنبه 6 دی 1391  07:46 ب.ظ

گرچه کمی مبتدی بود ولی جالب بود

به بهار دل ها یه سر بزنید...

بهـــار دل هـــا

hashemsarhadi

hashemsarhadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها