عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رنگهای برگزیده

رنگهای برگزیده
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:00 ب.ظ

 

             

در این مقاله می آموزیم که چگونه از فوتوشاپ برای ایجاد یک افکن هنری از طریق تغییر تم تصویر استفاده کنیم. در حقیقت کاری که میکنیم این است که رنگی را انتخاب میکنیم و ترتیبی میدهیم که تصویر مورد نظر ما فضای آن رنگ را به خود بگیرد.
این تکنیک بهترین کاربردش توسط Photoshop CS3 خواهد بود اما با نسخه های قبلی فوتوشاپ نیز میتوان چنین افکت زیبایی را ایجاد کرد.
تصویر زیر، تصویری است که میخواهیم افکت مورد نظر را روی آن اعمال کنیم:
 
مرحله 1- تصویر را درون فوتوشاپ باز کنید.
مرحله 2- در پانل لایه ها، روی آیکون New Adjustment Layer کلیک کرده و Hue/Saturation را انتخاب کنید.
 
با استفاده از پنجره Hue/Saturation میتوانیم مشخص کنیم که افکت مورد نظر ما کجا اعمال گردد. در این جا باید تصمیم بگیرید که آیا میخواهید مناطقی که تحت تاثیر این افکت قرار میگیرند را بر طبق رنگهای خود تصویر انتخاب کنید یا اینکه این نواحی را خودتان به صورت دستی رنگ آمیزی کنید.
یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:
الف) انتخاب توسط رنگ
این گزینه جلوه طبیعی تری به تصویر شما خواهد بخشید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که میخواهید چه رنگی را بر روی تصویر بپاشید.سپس از منوی پایین افتادنی همه رنگها را انتخاب کنید به جر آن رنگهایی که میخواهید نگه دارید. سپس میزان اشباع (saturation ) را به -100 کاهش دهید.
بعنوان مثال برای نگهداشتن رنگ قرمز در تصویر از تنظیمات زیر استفاده میکنیم:
Reds: 0 Saturation
Yellows: -100 Saturation
Greens: -100 Saturation
Cyans: -100 Saturation
Blues: -100 Saturation
Magenta : -100 Saturation
ب) به انتخاب دستی مناطقی را که میخواهید تحت تاثیر این افکت قرار گیرند، برای زمانی که مناسب است که بخواهیم به صورت دقیق تر و حرفه ای تر رفتار کنیم.
ابتدا اشباعmaster را برابر -100 انتخاب میکنیم و OK را انتخاب میکنیم. تصویر شما اکنون میباید حالت خاکستری به خود گرفته باشد.
 
لایه ماسک را با استفاده از کلیک بر روی آیکون مربوطه در پانل لایه ها فعال کنید. سپس با استفاده از ابزار پاک کن مناطقی را که نمیخواهید این افکت بر روی آنها اعمال شود را پاک کنید.
 
مرحله 3- در پانل لایه ها، بر روی آیکون New Adjustment Layer کلیک کنید و Black & White را انتخاب کنید. اگر شما از فوتوشاپ CS2 یا نسخه های بعدی آن استفاده میکنید، به جای آن از Hue/Saturation استفاده کنید.
در صورتی که از Hue/Saturation استفاده میکنید، کافی است تا به سادگی فقط دکمه OK را بدون هیچ گونه تغییر دادن در این پنجره کلیک کنید. سپس blend mode را برای لایه بالایی را برابر Overlay قرار دهید. سپس بر روی آیکون لایه دابل کلیک کنید تا ابزار مورد نظر دومرتبه آورده شود.
 
اگر از نسخه های CS2 به بعد استفاده میکنید، میتوانید از Hue/Saturation برای افزدون افکت بهره ببرید. کافی است گزینه Colorize را علامت زده و تنظیمات زیر را انجام دهید:
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها