عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حک کردن آرم !

حک کردن آرم !
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:12 ب.ظ

در این مقاله از تکنیکی سخن خواهیم گفت که در آن میتوانید آرم مورد نظر خود را بر روی یک تصویر دیگر به گونه ای حک نمایید که گویی از ابتدا بخشی از همان تصویر بوده است.
مرحله 1- انتخاب تصویر:تصور کنید تصویر پس زمینه ما چنین باشد
 

مرحله 2 - بر روی پانل channels کلیک کرده و کانالی را انتخاب کنید که بیشترین کنتراست را داشته باشد. در مورد این تصویر پس زمینه، کانال قرمز انتخاب شده است.
 
مرحله 3 – در این مرحله میبایست کانال مربوطه را تکثیر نماییم. برای این کار روی کانال راست کلیک کرده و گزینه duplicate channel را انتخاب مینماییم. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنید در قسمت document گزینه new را انتخاب کرده ایم.
 
مرحله 4 – در این حالت شما یک سند جدید خواهید داشت که بعنوان نقشه جایگزینی ما به کار میرود. با استفاده از منوی Filter>blur>Gaussian blur فیلتر مات را با مقدار 0.7 بر روی تصویر اعمال میکنیم. این کار باعث میشود تصویر در نهایت صاف تر به نظر برسد.
 
مرحله 5 – سند جدید را در مکان مناسبی ذخیره نمایید. پسوند این سند بایستی psd باشد. از یان سند بعدا استفاده خواهیم کرد. پس از ذخیره شدن، این سند را ببندید.
 
مرحله 6 – در تصویر اولیه خودمان در پانل channels روی RGB کلیک میکنیم.
 
مرحله 7 – اکنون پانل لایه ها را باز کرده و متن یا آرم مورد نظر را درج میکنیم. دقت کنید که همه آن چیزی که میخواهید روی تصویر حک شود در یک لایه باشد. در صورتی که میخواهید متن یا نوشته ای حکاکی شود حتما آن را با راست کلیک کردن روی لایه مربوطه اش و انتخاب گزینه Rasterize layer به حالت تصویری در آورید.
 
مرحله 8 - اکنون نقشه جایگزینی را اعمال میکنیم. برای این کار از منوی Filter>Distort>Displace استفاده مینماییم.
 
مرحله 9 – در چنجره باز شده از تنظیمات زیر استفاده مینماییم
 
مرحله 10 – پس از اعمال تنظیمات فوق در پنجره جدیدی که باز میشود از شما خواسته میشود که یک سند را بعنوان دقشه جایگزینی انتخاب نمایید. پر واضح است که شما میبایست سندی که قبلا آن را توضیح دادیم و ذخیره کردیم را انتخاب نمایید.
 
مرحله 11 - در این حالت نتیجه شبیه به این خواهد بود
 
مرحله 12 – لایه را انتخاب کرده و حالت آن را به overlay تغییر میدهیم. سپس لایه را تکثیر میکنیم
 
مرحله 13 - نتیجه چنین خواهد بود
مرحله 14 – در صورتی که بخواهید میتوانید با افزودن مقداری سایه و دیگر استایلها به دلخواه خود تصویر را بهبود بخشید. بعنوان مثال :
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها