عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

مانیتور سه بعدی

مانیتور سه بعدی
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:13 ب.ظ

تصاویر زیر را در نظر بگیرید :
 
در این تصویر که یکی از افکتهای رایج در تصاویر تبلیغاتی است یک مانیتور نمایش داده میشود که در آن یک تصویر به گونه سه بعدی نمایش میابد. در این مقاله راه و رسم ایجاد چنین تصاویری را به شما آموزش خواهیم داد.
ابتدا شما نیاز به تصویر یک مانیتور دارید. این تصویر را میتوانید از طریق اینترنت و با یک جستجو در تصاویر بدست آورید. چنانچه صفحه نمایش مانیتور مقداری زاویه دار باشد افکت مورد نظر ما بهتر خود را نشان خواهد داد:
 
سپس نیاز به تصویری داریم که میخواهیم در مانیتور نمایش یابد. از آنجایی که میخواهیم این تصویر به گونه ای نمایش یابد که گویی از مانیتور بیرون آمده است، میبایست تصویر مناسبی را انتخاب کنیم:
 
سپس باید تصویر دوم را بر روی مانیتور منطبق سازیم. در صورت منطبق نبودن ناچاریم که از دکمه های ctrl+t استفاده کنیم تا تصویر را دقیقا با مانیتور منطبق سازیم:
 
سپس موقتا شفافیت لایه دوم را به 60 درصد کاهش میدهیم تا بهتر بتوانیم عملیات بعدی را انجام دهیم:
 
سپس برای ایجاد یک دورنما یا پرسپکتیو از منوی Edit/Transform/Skew استفاده کرده و تصویر دوم را بر روی مانیتور انطباق بهتری میدهیم:
 
دقت داشته باشید از آنجایی که قصد داریم مقداری از تصویر از صفحه مانیتور بیرون بزند، میبایست میزان این بیرون زدگی را تنظیم کنیم و سپس آن را اعمال نماییم:
 
اکنون با استفاده از ابزار قلم برای چیدن تصویر دوم استفاده میکنیم. برای این منظور از نقطه پایین تصویر شروع کرده و همانگونه که در شکل ملاحظه میکنید، تنها قسمتهای لازم را انتخاب میکنیم:
حال روی برگه paths در پانل layers کلیک میکنیم. سپس روی work path کلیک کرده و عبارت Make Selection را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده میزان radius را 1 پیکسل قرار میدهیم.
در نهایت میباید چیزی شبیه به این داشته باشیم:
 

حال از منوی select گزینه Inverse را انتخاب میکنیم و دکمه delete را فشار میدهیم. در نهایت میزان opacity لایه دوم را به همان مقدار اولیه 100 درصد برمیگردانیم. تصویر آماده است!


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها