عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازتابش آیینه وار

بازتابش آیینه وار
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:21 ب.ظ

بسیاری از مردم این روزها شیفته تصاویرمحصولاتی میشوند که بر روی یک سطح شیشه ای قرار داده شده اند و یک بازتابش بسیار ملایم از آنها در سطح شیشه ای مذکور قرار دارد.
بعنوان نمونه شرکت apple برای تبلیغ برخی محصولات خود از این شیوه استفاده میکند:
 
در این مقاله تصمیم داریم تا این تکنیک را به صورت عملی به شما آموزش دهیم.
تصر کنید محصول مورد نظر ما یک دوربین به این صورت باشد:
 
دقت داشته باشید که این تصویر دارای هیچ پس زمینه ای نیست و با دقت تمام بریده شده است. اکنون با استفاده از ابزار قیچی یا Crop سعی میکنیم تا پس زمینه بزرگتری ایجاد کنیم. برای این کار دستگیره ها را به خارج از فضای تصویر میکشیم و سپس دکمه enter را فشار میدهیم:
 
از آنجایی که اصولا هر بازتابش به گونه‌ای یک کپی از نسخه اصل به شما میرود، میبایست یک کپی از لایه حاوی این تصویر ایجاد کنیم که این کار را با استفاده از کلیدهای ctrl+j انجام میدهیم و سپس با ابزار arrow مکان آن را به این شکل تنظیم میکنیم:
 
دقت کنید که در لایه دوم کمی تصویر را فشرده کرده ایم. شما میتوانید این کار را با استفاده از دکمه های ctrl+t و تنظیم میزان فشرده شدن و در نهایت فشردن دکمه enter انجام دهید.
اکنون نیازمند آن هستیم که یک تصویر پس زمینه مناسب داشته باشیم. پس زمینه ای که ما درنظر گرفته‌ایم یک طیف رنگ مشکی و سفید است به شرحی که میبینید:
 
حالا زمان آن است که بر روی تصویر بازتابش کار کنیم. ابتدا خاصیت opacityرا برابر 40 درصد قرار میدهیم:
 
همانگونه که خود متوجه شده اید، تصویر بازتابش نمیتواند مانند شکل قبل در طول سطحی که در آن انعکاس یافته است ثابت بماند، بلکه بایستی به تدریج محو گردد. این عمل محو را با استفاده از یک لایه ماسک صورت میدهیم. روند کار به اسن صورت است که ابتدا لایه بازتابش را انتخاب میکنیم و سپس روی دکمه ماسک کلیک میکنیم. سپس از ابزار gradient با همان تنظمیات قبلی استفاده کرده و آن را روی لایه دوم به گونه ای میکشیم که حاصل چیزی شبیه به این گردد:
 
هرچند کار تا بدین جا تکمیل گردیده است اما برای بهبود تصویر میتوانیم چند کار ساده دیگر نیز انجام دهیم. اولین کار این است که رنگ پس زمینه را اندکی تغییر دهیم. این مورد را میتوانیم با افزودن یک لایه دیگر و پرکردن لایه مورد نظر با رنگ دلخواه انجام دهیم:
 

و در نهایت نیز از آنجایی که در واقعیت تصویر بازتابش یافته هرگز به شفافی تصویر اصلی نیست، متیوانیم از فیلتر Gaussian Blur استفاده نماییم تا تصویر بازتابش کمی مات گردد:


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
hoseinh1990 تشکرات از این پست

پاسخ به:بازتابش آیینه وار
پنج شنبه 19 خرداد 1390  02:54 ب.ظ

سلام

 

خيلي جالب بود

راستي منبعش رو نمي گي

 

موفق باشي

در پناه حق

mehdigerdali

mehdigerdali
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 5587
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها