عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خاطرات شاد را با پرتاب اجسام به بالا به یاد آورید!

خاطرات شاد را با پرتاب اجسام به بالا به یاد آورید!
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:28 ب.ظ

پژوهشگران هلندی در تحقیقات خود نشان دادند که حرکت دادن اجسام به طرف بالا می تواند منجر به تجدید خاطرات شاد و مثبت شوند.

دانشمندان دانشگاه رادبود در هلند کشف کردند که کارهای حرکتی ساده ای چون حرکت یک جسم به سمت بالا و یا پایین می تواند نقش مهمی بر روی توانایی افراد در یادآوری خاطرات شاد و غمگین ایفا کند.

در این راستا این محققان به منظور بررسی ارتباط فضای عمودی و احساسات در آزمایش خود از گروهی از داوطلبان خواستند که تعدادی تیله شیشه ای را در یکی از دو جعبه کارتنی که با هر دو دست گرفتنه بودند به طرف بالا و یا پایین حرکت دهند.

همزمان از آنها خواسته شد تا خاطرات شخصی خود را در مقولات مثبت و منفی نقل کنند. این محققان با اندازه گیری زمانهای واکنش داوطلبان نسبت به درخواستهای "خاطره ای را تعریف کن که در آن تو به خودت افتخار کردی" و یا "خاطراه ای را تعریف کن که در آن تو از خودت خجالت کشیدی" موفق شدند به طور سیستماتیک دوره حرکت دادن تیله ها به طرف بالا و یا پایین را مشاهده کنند.

براساس گزارش کوردیس، نتایج این آزمایش نشان داد زمانی که افراد به نقل خاطرات منفی خود می پرداختند تیله های داخل جعبه کارتنی را به طرف پایین حرکت می دادند در حالی که در زمان بیان خاطرات مثبت تیله ها را به طرف بالا حرکت می دادند.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها