عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آموزش مختلف ویندوز (windows)

آموزش مختلف ویندوز (windows)
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:34 ب.ظ1. چگونه می توان محل پنجره جستجو گر ویندوز را در یك مكان ثابت نگه داشت؟
هر بار كه از شبكه خارج می شوید و جستجوگر اینترنت را پاك می كنید، بار بعد خواهید دید كه پنجره IE در جای دیگری قرار می گیرد . برای ثابت نگهداشتن این محل وارد ریجستری شوید و اطلاعات زیر را پیدا كنید و آن را انتخاب كنید.
HKEY_CURRENT_USER\ software \ microsoft\ windows\ current version\ policies\ explorer
در پنجره باز شده اطلاعات جدیدی در فرم DWORD وارد كنید و گزینه Nosavesetting را انتخاب كنید و دو بار روی آن كلیك كنید و در گزینه عدد وارد شده، عدد 1 را وارد كنید و ویندوز را مجددا شروع بكار كنید .
2. چگونه می توان پیام كنار سمبل ها را حذف و غیر فعال كرد؟
در كنار سمبل ها ‏، اكثر اطلاعاتی برای توضیح آن ظاهر می شود كه گاهی اوقات خستگی آور خواهد بود . برای حذف این متن های كمكی : وارد رجیستری شوید و اطلاعات زیر را پید كنید و آن را انتخاب كنید.
HKEY_ CURRENT_ USER\ software\microsoft\windows\current version\ policies\explorer\ Advanced
وسپس بر روی showinfotip دو بار كلیك كنید و عدد صفر را وارد كنید و سپس در گزینه Enable Balloon Tips نیز ارزش صفر را وارد كنید.
3. چگونه می توان پیام های هشدار دهنده را در مورد كاهش حافظه سخت افزار از بین برد؟
هر چقدر حجم حافظه آزاد و خالی سخت افزار كم شود ، به صورت پیاپی این پیغام وارد می شود كه حجم ظرفیت كاری دیسك پایین است. در صورت حجم كاری بالا ، این پیغام های متوالی سبب آزار كاربر خواهد شد (مثل كار با تصاویر ویدئویی و با حجم بالا) برای حل این مشكل وارد ریجستری شوید و اطلاعات زیر را پیدا كنید.
HKEY _CURRENT_USER\ software\ microsoft\ windows\current version\ policies\explorer
در گزینه ارزش DWORD ارزش 1 را وارد كنید و NO LOW DISK SPACE CHECKS را كلیك كنید.
4. چگونه می توان منوهای متن را كد گذاری كرد؟
پارتیشن های NTFS این امكان را فراهم می كنند كه دادها را بتوان كد گذاری كرد . با یك سری از دستورات می توان به راحتی به این مهم دست یافت . ویرایشگر ریجستری را باز كنید و اطلاعات زیر را پیدا كنید:
HKEY _ CURRENT_USER\software\microsoft\windows\current version\explorer\Advanced
سپس بر روی گزینه Encryption context menu كلیك كنید و ارزش آن را 1 قرار دهید.
5. استفاده از ابزار پشتیبان در ویندوز xp نگارش خانه(Home):
ویندوز xp نگارش خانه (Home) دارای این ابزار است: این برنامه در یك CD مربوط به ویندوز xp است كه باید نصب شود. برای نصب این نرم افزار ، پس از قرار دادن CD اطلاعات VALUEADD\MSFT\NTBACKUP را وارد كنید و بر روی NTBACKUP.MSI دو بار كلیك كنید و سپس گزینه های زیر را انتخاب كنید:
Start | all of program | accessories | program system | Security
6. چگونه می توان منوی شروع ویندوز xp را سریعتر اجرا كرد ؟
در صورتی كه بخواهید منوی شروع را باز كنید ، حدودا 1 ثانیه طول می كشد تا فهرست منو باز شود. برای كاهش این زمان ، باید تغییراتی در ورودی رجیستری صورت گیرد. برای این در ریجستری منوی HKEY_ CURRENT_ USER\control Panel\ Desktop را پیدا كنید و بر روی Menu Show Delay دو بار كلیك كنید و ارزش زمانی را 200 انتخاب كنید (از این به بعد حدودا باز شدن این منو 200 میلی ثانیه طول می كشد)
7. چه مواری را باید در ویرایش ریجستری رعایت كرد؟
بسیاری از عملكرد های سیستم عامل ، مربوط به درستی كار ریجستری است. برای ویرایش ریجستری منوهای زیر را باز كنید:
Start | run
و سپس regedit را باز كنید و دكمه Ok را فشار دهید و بر روی Edit Menu كلیك كنید و سپس بر روی new كلیك كنید و اطلاعات مورد نظر را وارد كنید و سپس 2 بار بر روی آن كلیك كنید.
8. چگونه می توان شروع خودكار اجرای CD را محو كرد؟
همیشه وقتی یك CD را در CD_ROM می گذارد به صورت خودكار برنامه نصب CD به نمایش در می آید. برای محو این نما كه گاهی اوقات ایجاد اشكال می كند . در صورتی كه ویندوز xp نگارش Home دارید. به ریجستری بروید و وارد
HKEY _CURRENT_ USER\ SYSTEM \ current- Cnotrolset \ Service \ Cdrom
بشوید و گزینه Autrorun را كلیك كنید و ارزش عددی صفر را وارد كنید. در صورتی كه ویندوز xp حرفه ایی (professional) دارید وارد Start | run بشوید و دستور gpedit.msc را وارد كنید. در گزینه computer configuration گزینه های administration و system را كلیك كنید . در پنجره سمت راست بر روی Autoplay inactivation را دو بار كلیك كنید و آن را فعال نكنید و دكمه Ok را فشار دهید.
9. چگونه می توان از داده های بیشتری در شبكه استفاده كرد؟
در صورتی كه ویندوز شما xp تخصصی باشد ابتدا وارد منوی start شده و سپس بر روی گزینه my computer كلیك کنید و از منوی tools گزینه folder option را انتخاب كنید. مشاهده می كنید كه منویView در سمت بالا مشهود است . سپس گزینه use simple file sharing (Recommended) را غیر فعال كنید گزینه Ok را كلیك كنید.
10. چگونه می توان پوشه (General Document) را از صفحه my computer پاك كرد؟
در داخل ریجستری آدرس زیر را پیدا كنید :
HKEY_ CURRENT_ USER\ SOFTWARE \ MICRISOFT \ WINDOWS \ CURRENT VERSION \ EXPLORER \ my computer \ name space \ delegate folders
در این حالت گزینه عددی : {ee30b6fe5595ـ5c89ـ7a44ـ72f3-47a59031} را حذف كنید.
11. هر وقت كه از منوی ابزار گزینه folder را كلیك می كنم ویندوز داده های cache را به صورت THUMBS.DB نمایش می دهد كه دارای شكل زیر هستند. برای حذف این اشكال باید چه كرد؟
برای خلوت كردن محیط كار باید عملكرد آن را خاموش كرد. بدین صورت كه ابتدا my computer را كلیك كنید و از منوی اصلی گزینه Tools را انتخاب كنید و سپس گزینه folder options را انتخاب كنید و درview سپس گزینه do not cache thumbnails را انتخاب كنید و Ok را فشار دهید.
12. چگونه می توان بر روی ویندوز قدیمی ویندوز جدیدی نصب كرد كه اطلاعات قدیمی موجود در ویندوز پاك نشود؟
پس از نصب shareware و freeware ویندوز ممكن است ریجستری دچار اشكال شود و پس از نصب مجدد ویندوز تمامی اطلاعات گذشته از بین می رود . برای حل این مشكل موقع نصب ویندوز به جای فرمت تعمیر را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که گزینه تعمیر در دو مرحله ظاهر خواهد شد مرحله دوم مورد نظرم است.
چند راه برای افزایش سرعت ویندوز xp
1. برای با لا بردن سرعت ویندوز ابتدا وارد my computer بشوید بعد راست کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کنید .در گزینه advance در قسمتperformance روی گزینه settingsوvisual effects کلیک کنید در آن با غیر فعال کردن گزینه هایی که به آنها احتیاج ندارید سرعت کامپیوتر را بالا ببرید
2. اگر برنامه های زیادی روی ویندوز نصب شده باشند سرعت کامپیوتر را پایین می آورند من به شما توصیه می کنم که برنامه هایی را که با آنها کار نمی کنید و به آنها نیاز ندارید پاک کنید چندین عوامل دیگر در پایین آمدن سرعت ویندوز نقش دارند مانند بعضی از بازی ها فارسی سازها ، آنتی ویروسها.
3. من به شما توصیه می کنم که اگر زیاد با اینترنت سروکار دارید از دو ویندوز xp استفاده کنید یکی فقط برای اینترنت و دیگری برای کارهای دیگرتان
4. اگر بر روی دسکتاپ خود آیکن های زیادی دارید سعی کنید آنهایی که لازم دارید بگذارید.
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها