عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تغییر پس زمینه صفحه ورود به ویندوز 7

تغییر پس زمینه صفحه ورود به ویندوز 7
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:38 ب.ظ


 
در این پست، نوشتن نکات کاربردی در ارتباط با ویندوز 7 را آغاز کرده بودم. واقعیت این است که در نظر دارم در آینده بخشی کوچکی از مطالب وبلاگ را به ویندوز 7 اختصاص دهم. علت این موضوع این است که این ویندوز در نسخه های آزمایشی خود بسیار خوب عمل کرده است و می توان اطمینان داشت که با ظهور نسخه ی اصلی آن، بسیار زود جایگزین ویندوز XP و ویستا خواهد شد.این موضوع از آن جهت برای کسانی که در حوزه شبکه فعالیت می کنند مهم است که کاربران به زودی به ویندوز 7 مهاجرت می کنند و داشتن مهارت کافی در این زمینه به منظور مدیریت کلاینت ها، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.عوض کردن صفحه ورود به ویندوز، جدا از جذابیت هایی که دارد، می تواند علل مختلفی هم داشته باشد. ممکن است شما بخواهید پس زمینه ی تمام کلاینت ها لوگوی شرکت شما باشد. در این مطلب دو روش برای انجام این کار را بررسی خواهیم کرد که روش دوم گرفته شده از این منبع است.
روش اول: استفاده از نرم افزار:
این روش به راحتی دانلود این نرم افزار و اجرای آن است! به همین راحتی. بعد از اجرای این برنامه که حتی نیاز به نصب هم ندارد، با انتخاب دکمه ی Change logon screen، عکس مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و لذت ببرید. عکس زیر محیط این برنامه و صفحه ی Logon کامپیوتر بنده را نشان می دهد.
روش دوم: تغییر در ویندوز:
این روش نسبت به راه اول، بسیار سخت تر است اما با این وجود پیچیدگی خاصی ندارد. مراحل کار به این صورت است که ابتدا کمی رجیستری ویندوز را ویرایش می کنیم و سپس وارد پوشه ی system32 می شویم و عکس مورد نظر خود را در یکی از پوشه های آن قرار می دهیم.
ویرایش رجیستری:
ابتدا با وارد کردن دستور regedit وارد رجیستری ویندوز شوید. سپس وارد شاخه ی زیر شوید.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background
سپس در سمت راست یک کلید از نوع DWORD بسازید و نام آن را OEMBackground بگذارید. مقدار آن را هم برابر 1 قرار دهید. کار این قسمت تمام شد!
ویرایش system32:
ابتدا وارد پوشه ی windows کامپیوتر شوید. برای ورود به این قسمت می توانید در Start، کلمه ی %windir% را نیز وارد کنید. سپس وارد پوشه ی system32 شوید. پوشه ی oobe را پیدا و وارد آن شوید. در این قسمت اگر پوشه ای با نام info وجود نداشت، آن را بسازید و وارد آن شوید. در این پوشه نیز پوشه ای با نام backgrounds بسازید. کار ساخت پوشه تمام شد. وارد پوشه ی backgrounds شوید و عکس مورد نظر خودتان را در این قسمت قرار دهید. جالب اینجاست که شما می توانید در این پوشه چندین عکس قرار دهید تا در صورت عوض شدن رزولیشن مانیتور، پس زمینه نیز متناسب با رزولیشن جدید تغییر کنید. برای این کار کافیست نام عکس خود را مانند اسامی زیر تغییر دهید:
background768×1280.jpg
background900×1440.jpg
background960×1280.jpg
یک عکس نیز با نام backgroundDefault.jpg در این پوشه قرار دهید تا در صورت متناسب نبودن رزولیشن، از این عکس به صورت پیش فرض استفاده شود. ضمن اینکه دقت کنید نام عکس هایی که در این پوشه قرار می دهید حتما باید یکی از این ها باشد. راحت ترین کار این است که یک عکس در این پوشه قرار دهید و نام آن را نیز backgroundDefault.jpg قرار دهید.کار تمام است. log off کنید تا نتیجه ی کار خود را ببینید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها