عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعمیر ویندوز xp پس از خرابی

تعمیر ویندوز xp پس از خرابی
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:41 ب.ظ


 
قبل از هر کاری یک بار کامپیوتر را ری استارت بکنید اگر نشد برای بار دوم نیز اینکارو تکرار بکنید. ولی اگر اینبار هم ویندوز بالا نیامد مراحل زیر را انجام دهید.
2- باید Safe Mode را آزمایش کنید (كه با فشار كلید F8 در زمان بوت ویندوز XP ظاهر مى‏شود) و ممکن است Safe Mode جواب بدهد. وقتى در محیط Safe Mode سیستم بالا آمد، بهتراست نرم‏افزاری که عامل مخرب بوده و احتمال میدهید که پس از نصب آن کامپیوتر از کار افتاده ،پیدا کرده و Uninstall کنید. اگر این مرحله هم جواب نداد و مجدادا ویندوز بالا نیامد...
3- گزینه Last Known Good Configuration در Safe Mode وجود دارد. این گزینه را انتخاب كنید و امیدوار باشید كه ویندوز XP بدرستى بوت مى‏شود ولى اگر نشد ؟
4-اکنون دیگر باید سراغ Recovery Console رفت. Recovery Console یك ابزار رفع اشكال قدرتمند است كه مى‏تواند زمانى كه سیستم قفل كرده یا راه‏انداز دستگاهى باعث آزار و اذیت شده، به كار آید.RC یك خط فرمان در اختیارتان قرار مى‏دهد كه به شما امكان اجراى اعمال مختلف مدیریتى را مى‏دهد. شما مى‏توانید فایلها را از روى FAT یا NTFS بخوانید و بنویسید، هارددیسكها را فرمت كنید، بوت معیوب را درست كنید یا سرویسها را متوقف یا اجرا كنید و ...
دو راه براى استفاده از Recovery COnsole وجود دارد: شما مى‏توانید توسط سى‏دى‏رام ویندوز XP بوت شده و آنرا از منوى Boot اجرا كنید یا اینكه مى‏توانید آنرا به روى هارددیسك خود نصب كنید. بدین منظور، سى‏دى‏رام را وارد درایو كنید و دستور زیر را تایپ كنید:
i386winnt32.txt/cmdcons
بعد از راه‏اندازى مجدد، RC روى خط پایین منوى Boot ظاهر مى‏شود. اگر آنرا انتخاب كنید، بعد از یك مكث كوتاه، RCیك صفحه متنى را نمایش مى‏دهد كه لیست تمام OSهاى نصب شده روى سیستمتان در آن قرار دارد (لیست مى‏توانید شامل Win2K و NT4 هم باشد) و بعد از شما مى‏پرسد كه مى‏خواهید با كدام OSبوت شوید. اسم رمز Administrator را وارد كنید (كه اگر در حال استفاده از نسخه Homeباشید عموماً خالى است) و بعد به شما یك اعلان فرمان داده مى‏شود. آنچه كه در خط دستور RC در اختیار دارید، شبیه چیزى است كه در یك اعلان دستور معمولى در اختیارتان است، اما شما مى‏توانید آنها را با تایپ Help در كنسول هم ببینید. براى گرفتن help یك دستور خاص، مى‏توانید از شكل "command_name/HELP" یا "Command_name/?" استفاده كنید. شما میتوانید از دستور LISTSVC براى لیست كردن همه سرویسهاى در حال اجرا را استفاده مى‏كنید و با دراختیارداشتن آن اطلاعات مى‏توانید راه‏انداز یا سرویس دردسرساز را در بوت بعدى غیرفعال كنید.
5-اگر به نتیجه ای نرسیدید باید نصب مجدد (Re-install) ویندوز XP روى ویندوز فعلى باشید كه شاید نصب جدید بتواند مشكلات را حل كند. البته اینكار گاهى هم مشكل را حل نمى‏كند و همچنان مشكل باقى مى‏ماند كه تحت ویندوز XP این احتمال وجود دارد. بطور نرمال این كار با انتخاب "R" كه مربوط به كلمه Repair در حین فرآیند نصب است انجام مى‏شود.
6- با یك سى‏دى رام نصب ویندوز XP خوب میشود یك نسخه maintenance روى پارتیشن دوم (درایو D) نصب نمود. و سیستم را دوباره بوت کرد. و به داده‏هاى درایو C نظری انداخت.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها