عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خاموش کردن سيستم بدون از دست دادن پنجره ها و برنامه هاي در حال اجرا

خاموش کردن سيستم بدون از دست دادن پنجره ها و برنامه هاي در حال اجرا
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:42 ب.ظ


 
حتما تا به حال به اين موقعيت برخورد کرده ايد زماني که مشغول کار با کامپيوتر هستيد و برنامه هاي متعددي در حال اجرا است به دليلي ناچار به خاموش کردن کامپيوتر مي شويد .در اين صورت با اين همه برنامه و چيزهايي که پيش روي شماست چه کار مي کنيد بايد حتما از همه آنها خارج شويد ؟ نه اصلا لازم نيست !زيرا يکي از قابليتهاي ويندوزXP خروج از ويندوز بدون بستن برنامه هاي فعال و در حال اجرا است .قابليت Hibernate در ويندوز XP امکان خاموش کردن کامپيوتر بدون بستن پنجره ها و برنامه ها را به راحتي در اختيار شما قرار مي دهد .براي استفاده از اين قايليت کافي است بر روي منوي Start کليک کرده و Turn off computer را OK کنيد البته لازم نيست از برنامه هاي فعال خارج شويد.حالا کليد Shift را پايين نگه داريد. در اين حالت کلمه Stand by به کلمه Hibrenate تغيير پيدا مي کند ! حال روي آن کليک کنيد.پس از اين کار کامپيوتر شما به طور کامل خاموش مي شود ولي مرتبه بعد که کامپيوتر را روشن مي کنيد و وارد ويندوز مي شويد همه پنجره ها و برنامه هاي فعال که قبل از خاموش کردن پيش رو داشتيد را ملاحظه مي کنيد.
تذکر :قابليت Hibrenate فقط در زماني اجرا خواهد شد که قبلاً فعال شده باشد.براي فعال سازي Hibrenate اين مسير را دنبال کنيد :

Start Menu --> Control Panel --> Power Options-->Hibrenate
حال گزينه Enable hibernation را علامت زده و خارج شويد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:خاموش کردن سيستم بدون از دست دادن پنجره ها و برنامه هاي در حال اجرا
دوشنبه 14 آذر 1390  03:40 ب.ظ

دیگه اینو همه میشناسن

hadisepasi

hadisepasi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 176
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها