عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

Paint ويندوز را دست كم نگيريد

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

Paint ويندوز را دست كم نگيريد
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

با اعمال يك سري ترفندهاي مخفي مي توانيد اعمالي را با paint انجام دهيد كه جزو ويژگي هاي نرم افزارهاي حرفه اي ويرايش تصوير است. ابتدا براي اجراي برنامه paint، از منوي start و سپس All programs وارد Accessories شويد و paint را انتخاب كنيد. پس از بازشدن برنامه، از منوي fill، گزينه open را انتخاب كنيد. سپس در پنجره جديد بازشده يك عكس را براي نمونه انتخاب و روي دكمه open كليك كنيد. حالا عكس موردنظر ما در برنامه باز شده است.

كوچك و بزرگ كردن قطعه اي از عكس
قابليت مخفي ديگري كه در paint وجود دارد، كوچك و بزرگ كردن قطعه اي از عكس به شكلي است كه ديگر اجزاي عكس تغييري نكند. براي اين كار در داخل نوار ابزار برنامه، select را انتخاب كنيد( مستطيل نقطه چين). سپس روي قسمتي از عكس با استفاده از موس يك مستطيل ايجاد كنيد. اكنون دست خود را روي دكمه Ctrl نگه داريد و يكي از دكمه هاي + و - را بزنيد. دكمه هاي Ctrl و + عكس قطعه انتخابي را بزرگ و دكمه Ctrlو- قطعه انتخابي را كوچك مي كند. شايان ذكر است كه اين ترفند را مي توانيد روي تمامي ابزارهاي ايجاد نقاشي نيز اجرا كنيد. به عنوان مثال در نوارابزار، Brush (قلم مو) را انتخاب كنيد. اكنون دست خود را روي دكمه هاي Ctrlو+ نگاه داريد تا نقطه بزرگ تر شود.
     

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها