عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌تذهيب هنري ارزشمند در معرفي زيبايي‌هاي آيات قرآني است

‌تذهيب هنري ارزشمند در معرفي زيبايي‌هاي آيات قرآني است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر مشهد:
‌تذهيب هنري ارزشمند در معرفي زيبايي‌هاي آيات قرآني است

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر مشهد گفت: تذهيب هنري ارزشمند در معرفي زيبايي‌ها و جذابيت‌هاي قرآن است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، غلامرضا بصيري‌پور در بازديد از دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني در نگارخانه رضوان مشهد اظهار داشت: بايد مطالعه قرآن در حوزه‌هاي مختلف از يك كار صرفا اداري خارج شود و نبايد فقط اوقاف را متولي آن بدانيم بلكه همه مديران در سطوح گوناگون بايد با قرآن آشنايي كامل پيدا كنند.
رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر مشهد ادامه داد: بايد برگزاري جشنواره‌هايي مثل دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني تقويت شده و زمينه‌اي فراهم شود كه همه هنرمندان هنرهاي قرآني در آن شركت كنند و موجب تشويق ساير هنرمندان شوند.
وي تصريح كرد: هنر تذهيب وسيله بسيار مناسبي براي جذب مخاطب و معرفي جذابيت‌ها و زيبايي‌هاي قرآن است.
رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر مشهد با اشاره به اينكه هنرمندان هنرهاي قرآني بسيار مظلوم هستند، از بي‌توجهي برخي مسئولان به اين هنرمندان گلايه كرد.
وي بيان داشت: همان‌گونه كه مسئولان به هنرمندان سينما و ورزش كاران اهميت مي‌دهند بايد از هنرمندان هنرهاي قرآني نيز حمايت كنند.
بصيري‌پور عنوان داشت: هنر وسيله‌اي است كه به بهترين شكل ممكن مي‌تواند به ارائه و معرفي همه ابعاد هنري و معنوي قرآن كريم كمك كند كه اين امر به سبك و شيوه كار هنرمندان بستگي دارد.
رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر مشهد با اشاره به اينكه هدف نزول قرآن عمل به معنويات و احكام مستتر در آن است، تصريح كرد: امروز اين رسالت بر عهده هنرمندان هنرهاي قرآني است كه براي تحقق اين امر بايد فضاي لازم را به بهترين شكل براي فعاليت و نقش‌آفريني آنها فراهم كرد.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها