عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آرزوي وحدت شوراييان اهواز در هفته وحدت

آرزوي وحدت شوراييان اهواز در هفته وحدت
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

رئيس شوراي شهر مطرح كرد؛
آرزوي وحدت شوراييان اهواز در هفته وحدت

خبرگزاري فارس: به دنبال رسميت نيافتن دوباره نشست علني شوراي شهر اهواز، رئيس اين شورا وحدت بيشتر بين اعضاي شوراي شهر را همزمان با هفته وحدت آرزو كرد. ‌

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، يكصد و پنجاه و سومين نشست شوراي شهر اهواز باز هم به دليل بيماري يكي از اعضا و عدم حضور عضوي ديگر، به حد نصاب نرسيد و رسميت نيافت.
رئيس شوراي شهر اهواز در سخناني با بيان اينكه در آستانه هفته وحدت هستيم، اظهار اميدواري كرد: در اين هفته بين اعضاي شورا وحدت بيشتري ايجاد شود.
حجت‌الاسلام سيدرضا فلاحي‌مقدم بارها نرسيدن شورا به حد نصاب را در ماه‌هاي اخير يادآور شد و تصريح كرد: مطمئنا شهروندان اهواز دو دستگي و اختلاف ميان اعضاي شورا را نمي‌پسندند؛ به طوري كه بسياري از ناراحتي‌هاي مردم از شوراي سوم وجود همين اختلافات و درگيري‌هاست.
وي افزود: در ماه‌هاي اخير شوراي سوم مي‌توانست تصميم‌گيري‌هاي بسياري در تمام زمينه‌ها داشته باشد.
فلاحي‌مقدم با ابراز گله‌مندي از عدم حضور دوباره اسكندر زنگنه يكي از اعضا‌ اظهار داشت: تمام اعضاي شورا براي همكاري با زنگنه ساعات جلسات علني شوراي شهر را بين 13 تا 16 تعيين كردند تا وي كه كارمند سازمان بازرگاني است، امكان حضور يابد، اما متاسفانه بازهم بدون اطلاع قبلي در حالي كه بسياري از مديران شهرداري و شهروندان براي بررسي دستور كار شورا مراجعه مي‌كنند، وي در نشست‌ها حاضر نشد.

* آيا معاون استاندار خوزستان شهردار اهواز مي‌شود؟
رئيس شوراي شهر اهواز گفت: شهردار اهواز تا پنجشنبه هفته جاري با تصميم‌گيري شوراي شهر، انتخاب مي‌شود.
وي همچنين از اضافه شدن سيدكريم حسيني معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني استاندار خوزستان به ليست گزينه‌هاي شهرداري اهواز خبر داد.
فلاحي‌مقدم با اشاره به بررسي گزينه‌هاي شهرداري اهواز در هفته‌هاي اخير گفت: اقبال محمديان، محمد حويزاوي، عبدالله يزدان‌خواه، منصور كتانباف و سيدحمزه حسيني به عنوان گزينه‌هاي مطرح شده از سوي شوراي شهر، طرح‌ها و برنامه‌هاي خود را ارائه داده‌اند.
وي افزود: محمد صفري سرپرست فعلي شهرداري اهواز و سيدكريم حسيني معاون استاندار خوزستان نيز در روز‌‌ه‌هاي آينده با شوراي شهر نشست‌هايي خواهند داشت.
اين مقام مسئول اظهار داشت: با مشورت اعضا قرار شده تا روز چهارشنبه هفته جاري گزينه‌هاي مناسبي كه از سوي شهروندان، اعضاي شورا و مسئولان، براي شهرداري اهواز معرفي مي‌شود از سوي شورا بررسي شود.
رئيس شوراي شهر اهواز با بيان اينكه شهردار منتخب براي اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي خود در مقابل شهروندان ميثاق مي‌بندد، باز هم تاكيد كرد: شوراي شهر اهواز تحت تاثير و فشار هيچ مقام و مسئولي نيست و با استقلال كامل و قاطعيت شهردار اهواز را انتخاب مي‌كند، منتهي اين به معني مشورت نكردن با مسئولان استاني نيست و شورا براي انتخاب شهردار از مشورت و هم‌فكري با ساير مسئولان استاني استقبال مي‌كند.

*افزايش غيرمجاز نرخ قبور از تذكر هم گذشت
رئيس شوراي شهر اهواز با اشاره به دو بار تذكر اين شورا به شهرداري اهواز در مورد افزايش نرخ قبور، تصريح كرد: اين مورد ديگر از مرحله تذكر گذشته، زيرا كه با وجود ممنوعيت اعلام شده براي افزايش نرخ، سازمان بهشت آباد باز هم پول‌هايي به گزاف از مردم مي‌گيرد.
وي تاكيد كرد: افزايش نرخ قبور به صورت يك مصوبه توسط شورا ممنوع اعلام مي‌شود تا سازمان‌ بهشت‌آباد نتواند مصوبه فاقد تاييديه شورا را به اجرا در نياورد.
فلاحي‌مقدم همچنين علاوه بر نظافت شهر، مسئله ترافيك را از مشكلات اهواز عنوان كرد و افزود: ترافيك به ويژه در آستانه نوروز تردد را به ويژه در هسته مركزي شهر دشوار مي‌كند كه اين مسئله در كميسيون مربوطه با حضور معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اهواز بررسي مي‌شود.
يكصد و پنجاهمين نشست شوراي شهر اهواز به دليل عدم حضور دو تن از اعضاي شورا رسميت لازم براي تصميم‌گيري و تصويب را كسب نكرد. اين نشست با حضور سيما احتشام‌زاده، سيدرضا فلاحي‌مقدم، غلامرضا سبزعلي، قاسم حريزاوي و سيدمهدي آلبوشوكه تشكيل شد. عليمراد حافظي به علت بيماري در اين جلسه حضور نيافت و اسكندر زنگنه نيز چون نشست‌هاي قبلي غايب بحث برانگيز شورا بود.
در اين نشست بررسي متمم بودجه سال 88 شهرداري اهواز، نرخ پيشنهادي بهاي خدمات سازمان تاكسيراني، ترك تشريفات 9 فقره قرارداد، ترك تشريفات هشت فقره قرارداد نگهداري امور خدمات شهري، تهاتر پلاك‌هاي ثبتي شهرداري با ستاد اجراي فرمان امام و طرح كميسيون فرهنگي (17 مورد مساعدت) به عنوان دستور كار اين جلسه اعلام شده بود كه مقرر شد بررسي‌ها در اين نشست انجام و تصميم‌گيري به نشست آينده شورا موكول شود.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها