عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است

بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

معاون شهردار مشهد:
بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است

خبرگزاري فارس: معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد گفت: بومي‌سازي مبلمان شهري و جايگذاري آن در فضاهاي داراي ظرفيت در دستور كار شهرداري قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمدهادي جاويد‌ در جمع خبرنگاران در شهرداري مشهد اظهار داشت: توجه به نياز تمام شهروندان به ويژه معلولان و جانبازان در طراحي، رعايت ضوابط و معيارهاي موجود، مناسب‌سازي محيط با وضعيت جسمي براي تسهيل عبور و مرور در دستور كار است.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد ادامه داد: تعويض جداول، كف‌سازي، ساماندهي فضاي سبز و روشنايي، ايجاد سرپوش كانال‌هاي آب، نصب مبلمان شهري و ايجاد مسير دوچرخه در بزرگراه ميثاق از جمله اقداماتي بوده كه در هر دو سمت طرح‌ها عملياتي شده است.
وي تاكيد كرد: اميدوارم با اقدامات صورت گرفته، در افق 1404 مشهد شاهد معابر زيبا و استاندارد در حد دومين كلان شهر مذهبي دنيا باشيم و عبور و مرور تمام شهروندان به خصوص سالمندان و افراد كم توان به راحتي صورت گيرد.
جاويد اظهار داشت: بهسازي معابر شاخص مشهد در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.
وي بيان داشت: در سال گذشته 9 معبر از محورهاي طراحي شده در بهساز (1)، اجرا و به بهره‌برداري رسيد، امسال نيز پياده روهايي كه داراي اولويت بيشتري بودند در مساحتي بالغ بر 121هزار و 862 متر مربع از طرح‌هاي بهساز دو در حال اجرا است.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد تصريح كرد: بهبود فضاي زيستي و گرافيكي محيط شهري از مهم‌ترين عواملي بوده كه بر سلامت روحي و رواني شهروندان تاثير گذار است.
وي تاكيد كرد: تا‌كنون هشت معبر اصلي در سطح شهر براي تردد راحت معلولان و نابينايان بهسازي و بازسازي شده است كه تجريبات سال گذشته در طرح‌هاي جديد بايد مورد استفاده قرار گيرد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها