عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است

بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

معاون شهردار مشهد:
بومي‌سازي مبلمان شهري مشهد در دستور كار شهرداري است

خبرگزاري فارس: معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد گفت: بومي‌سازي مبلمان شهري و جايگذاري آن در فضاهاي داراي ظرفيت در دستور كار شهرداري قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمدهادي جاويد‌ در جمع خبرنگاران در شهرداري مشهد اظهار داشت: توجه به نياز تمام شهروندان به ويژه معلولان و جانبازان در طراحي، رعايت ضوابط و معيارهاي موجود، مناسب‌سازي محيط با وضعيت جسمي براي تسهيل عبور و مرور در دستور كار است.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد ادامه داد: تعويض جداول، كف‌سازي، ساماندهي فضاي سبز و روشنايي، ايجاد سرپوش كانال‌هاي آب، نصب مبلمان شهري و ايجاد مسير دوچرخه در بزرگراه ميثاق از جمله اقداماتي بوده كه در هر دو سمت طرح‌ها عملياتي شده است.
وي تاكيد كرد: اميدوارم با اقدامات صورت گرفته، در افق 1404 مشهد شاهد معابر زيبا و استاندارد در حد دومين كلان شهر مذهبي دنيا باشيم و عبور و مرور تمام شهروندان به خصوص سالمندان و افراد كم توان به راحتي صورت گيرد.
جاويد اظهار داشت: بهسازي معابر شاخص مشهد در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.
وي بيان داشت: در سال گذشته 9 معبر از محورهاي طراحي شده در بهساز (1)، اجرا و به بهره‌برداري رسيد، امسال نيز پياده روهايي كه داراي اولويت بيشتري بودند در مساحتي بالغ بر 121هزار و 862 متر مربع از طرح‌هاي بهساز دو در حال اجرا است.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد تصريح كرد: بهبود فضاي زيستي و گرافيكي محيط شهري از مهم‌ترين عواملي بوده كه بر سلامت روحي و رواني شهروندان تاثير گذار است.
وي تاكيد كرد: تا‌كنون هشت معبر اصلي در سطح شهر براي تردد راحت معلولان و نابينايان بهسازي و بازسازي شده است كه تجريبات سال گذشته در طرح‌هاي جديد بايد مورد استفاده قرار گيرد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها