عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابزار هنر در بيان حقايق وجودي انسان تاثيرگذار است

ابزار هنر در بيان حقايق وجودي انسان تاثيرگذار است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:56 ب.ظ

نماينده مردم مشهد در مجلس:
ابزار هنر در بيان حقايق وجودي انسان تاثيرگذار است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي گفت: ابزار هنر در بيان حقايق وجودي انسان تاثيرگذار است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، عفت شريعتي در بازديد از نمايشگاه دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني اظهار داشت: حقايق وجودي انسان و جهان هستي با استفاده از ابزار هنر در سير و سلوك افراد بسيار تاثيرگذار است.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: جهان آفرينش هنر خداوند و تجلي زيبايي است و مي‌توانيم با استفاده از هنر، معرفت و معنويت را در منظر ديدگان جويندگان حق قرار دهيم.
وي بيان داشت: موضوع اصلي اين است كه هنرمند چه واقعيت‌هاي هنري را از طريق چه نوع هنري به مخاطبان انتقال دهد.
وي اظهار داشت: هنرمند هنرهاي قرآني بايد نگاهي همه جانبه و جهان بيني معرفتي داشته باشد.
شريعتي با بيان اينكه مفاهيم متعالي قرآن كريم زيبايي و گستردگي وصف نشدني دارد، اظهار داشت: هنرمند هنرهاي قرآني بايد با استفاده از هنر و جهان بيني همه جانبه خود در انتقال هرچه بهتر حقيقت جهان هستي موجود در كلام وحي به مردم تلاش كند.
وي با اشاره به اين كه بيان شريعتي با بيان اينكه هنر از منظر قرآن حرف‌هاي بسياري دارد، افزود: چگونه زندگي كردن يك هنر بزرگ است كه با بهره بردن از كلام الله مجيد مي‌توانيم در آئينه هنر، خوب زندگي كردن قرآني را منعكس كنيم.
شريعتي با تاكيد بر اينكه قرآن خود را از طريق هنر ذاتي كه دارد معرفي مي‌كند، ادامه داد: هنرمند قرآني نيز با استفاده از هنرهاي اصيل سعي در معرفي اين هنر نهفته در دل قرآن دارد.
وي در مورد حمايت‌هاي مجلس شوراي اسلامي از فعاليت‌هاي فرهنگي و قرآني اظهار داشت: در كميسيون فرهنگي مجلس حمايت‌هاي خوبي از اينگونه فعاليت‌ها مي‌شود.
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها